4 obserwujących
55 notek
43k odsłony
  216   0

Pierwsze wyniki sondażowe

Mamy wyniki exit poll. Myślę, że rozczarowanych jest wielu. Zwycięstwo prezydenta jest okazałe 41,8%, ale zapewne liczono na trochę więcej. Myślę, że wynik 43,5-44% to byłoby optimum które przyjęto by z dużym zadowoleniem w PiSie. No zobaczymy jakie będą wyniki oficjalne. Trzaskowski dostał 30,4% i trzeba podkreślić, że to także wynik bardzo dobry. Zdołał odzyskać to co straciła Kidawa-Błońska i to wynik porównywalny z pierwszymi sondażami Kidawy ze stycznia. Ale jest w PO pewien niedosyt, liczono tam zapewne na więcej. Nadgonić 11%, a taka jest różnica między dwoma kandydatami w drugiej turze, to nie jest łatwa sprawa. Tak więc i tam jest rozczarowanie. Trzeci Hołownia z 13,3% to bardzo dobry wynik. To głosy tych, którzy są zmęczeni sporem PiS-PO, poszukiwali innej alternatywy. Zobaczymy jak się rozłożą ich głosy w 2 turze. To problem kluczowy dla obu rywali w ciągu najbliższych 2 tygodni. Będą podjęte próby pozyskania tych "zmęczonych", a twierdzenia, że wszyscy poprą prezydenta Dudę, czy Trzaskowskiego to absurd. Jeśli wynik podziału tego "tortu" 4-8 % dla Trzaskowskiego (co w końcu wcale pewne nie jest że większość poprze właśnie Jego) to nadal pozostanie wiele do nadgonienia. Czwarte miejsce Bosaka to bardzo dobry wynik. Młody polityk Konfederacji prowadził kampanię w sposób dość spokojny. Okazał się dobrym mówca, dobrze dobierał argumenty. Zwraca uwagę doskonały wynik Bosaka wśród najmłodszych wyborców. Wynik Bosaka byłby lepszy, gdyby nie te nieszczęsne wygłupy Wilka czy JK-M, które odstręczyły bez wątpienia pewną ilość wyborców. Tak więc mamy pierwszą czwórkę, która może jest trochę rozczarowana (poza Hołownią), ale jej liderzy nie wypadli źle. Wynik Biedronia to duża porażka. Osobiście i kandydata i Czarzastego. Jest to czterokrotnie mniej niż dostała lewica w wyborach parlamentarnych. Ktoś tam za to pewnie w SLD za to odpowie. No, ale to ich sprawa. Dalej Kamysz. Cóż, na własne życzenie poniósł klęskę. Wynik dwa razy gorszy niż PSLu w wyborach parlamentarnych. A mógłby zaliczyć sukces gdyby w maju nie zaangażował się za KO. Z wyników pozostałej piątki, którzy nie przekroczyli 1% ze swego wyniku może być zadowolony tylko Jakubiak.Wprawdzie 1% to około 165 tys, czyli 0,5% to mniej niż 100 tys "wpisowego", ale przecież na więcej liczyć chyba nie mógł.

No cóż. Czeka nas 2 tura. Nie chcę się wdawać w przewidywania jakie będą przepływy elektoratu. Zobaczymy, czy będzie korekta wyników exit poll. Czasem są pewne zmiany, ale nie przekraczają 0,1-02%. Nie podano informacji jak wielka ilość pytanych odmówiła odpowiedzi. Poczekajmy na oficjalne wyniki. Wówczas będzie można napisać więcej

Źródło: https://niepoprawni.pl/blog/traczew/pierwsze-wyniki-sondazowe

©: autor tekstu w serwisie Niepoprawni.pl | Dziękujemy! :). <- Bądź uczciwy, nie kasuj informacji o źródle - blogerzy piszą za darmo, szanuj ich pracę.

Tak, na Niepoprawnych piszę pod nickiem Traczew.

Lubię to! Skomentuj20 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka