Blog
lozaszydercow
Waldorf and Statler
Waldorf and Statler Conrad Waldorf and Jerry Statl
0 obserwujących 368 notek 154768 odsłon
Waldorf and Statler, 26 listopada 2014 r.

Tajemnicze uzdrowienie w UE po wizycie Franciszka

Szef KE Jean-Claude Juncker zaprezentował w środę w PE długo oczekiwany plan, który ma pobudzić inwestycje w UE na ponad 300 mld euro. Ma to być panaceum na słabości niemogącej podnieść się z kryzysu gospodarki unijnej. (...)

Ze słów przewodniczącego Komisji Europejskiej, a także szefa Europejskiego Banku Inwestycyjnego Wernera Hoyera wynika, że w nowym specjalnym funduszu znajdzie się 21 mld euro, które mają pozwolić wygenerować inwestycje na 15-krotnie większą kwotę 315 mld euro w ciągu trzech lat.

"Jesteśmy nadzieją milionów Europejczyków, którzy są rozczarowani po latach stagnacji" - mówił szef KE zapowiadając, że jeśli plan się powiedzie, zostanie przedłużony na kolejne trzy lata do 2020 r.


Przyznać nam wypadnie, że nie do końca jesteśmy pewni kto jest tą nadzieją milionów Europejczyków: my Juncker (pluralis maiestatis), spóła: Juncker + Hoyer, PE czy UE. No chyba, że "My, the People" - jeśli doradzał im Lech 100milionów Wałęsa bo wyczuwamy tu psim swędem ślady jego matematyki.

Ponieważ w każdym z każdego z tych waria(n)tów wyłania się Juncker lub kaszalot - przyjmujemy wariant pierwszy co jest o tyle prawdopodobne, że faktycznie facet cierpi za miliony. Takie Dziady!

Gdyśmy już przebrnęli przez pierwsze zasieki wypadnie nam również zauważyć i wskazać na pokorę Junckera, który mówi: "jeśli się plan powiedzie". Jeśli? Jakie jeśli? My przecież wiemy, że skoro do tej pory wszystko się udawało czy to w Luxemburgu czy to w Mumii to i teraz sukces na horyzoncie do którego stale się zbliżamy. Więcej nawet! My się zbliżamy a on wciąż tam jest!

Ze swej strony chcielibyśmy zaproponować modyfikację polegającą na zmianie mnożnika żeby to było 18 krotnie większe a nie 15. Zauważmy, że po elemantarnych przekształceniach wyjdzie nam 378 mld euro a więc o 63 miliardy euro więcej mimo, że mnożnik zwiększyliśmy tylko o 3! C.B.D.U. Magia!

Albo jeszcze lepiej: rozwiązanie tańsze i sprawdzone w USA: za powiedzmy 11 mld EUR kupujemy maszyny drukarskie (1 mld EUR + 10 wiadomo na co) i drukujemy, drukujemy aż wydrukujemy te dodatkowe 315 mld albo i więcej. W sumie można więcej - takie uniwersalne pacaneum!

 

Z ostatniej chwili: w PE zanotowano drugi cud (obok ożywienia Europy) - sparaliżowanychłopiec wstał z wózka i uciekł w czase w/w przemówienia Junckera.

LINK: Bo najlepsze są te proste rozwiązania

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Ostatnie notki

Ostatnie komentarze

  • @SLAWEK SZTOMPKA Jednoznacznie wieloznaczne. Pozwoli Pan, że użyjemy w przyszłości :)
  • @NOWY123 To o czym piszesz to żaden wybór. Cały czas zarobione przez nas pieniądze musimy...
  • @NOO KELA Ameryki nie odkryła. U nas to już było w postaci: czy się stoi czy się leży, dwa...

Tematy w dziale