źródło:StockSnap/pixabay.com/Licencja:CC0 Public Domain
źródło:StockSnap/pixabay.com/Licencja:CC0 Public Domain
lubelak lubelak
249
BLOG

Złociste lubelskie

lubelak lubelak Gospodarka Obserwuj notkę 2

Lubelskie do tej pory zostało ogłoszone krajową stolicą cydru. Nic dziwnego, to właśnie w naszym województwie produkcja tego trunku jest najwyższa. Jednakże jadąc przez nasze województwo uwagę zwraca także inny rodzaj upraw – chmiel. Nie przypadkiem o nim wspominam, bowiem dzisiejszy wpis będzie poświęcony browarowi rzemieślniczemu.

Nowa moda zza oceanu?

Browary rzemieślnicze robią wielką karierę za „wielką wodą”, gdzie praktycznie każde miasto może pochwalić się lokalnym złotym trunkiem. Moda ta powoli wkracza do Polski, a mikro browary zaczynają coraz śmielej konkurować z wielkimi koncernami. Małe piwiarnie wyróżniają się nie tylko oryginalnym smakiem, czy tradycyjnymi metodami produkcji, ale także wyższą ceną. Pomimo tego liczba chętnych na te wyroby rośnie.

"Browar Zakładowy"

To właśnie nowy potentat na lubelskim rynku założony przez grupę czterech znajomych. Ich inwestycja cieszy nie tylko piwoszy, ale także mieszkańców Poniatowej. Dlaczego? Bowiem na siedzibę swojego browaru wybrali oni były zakład EDA, który produkował sprzęt AGD. Później jego losy dynamicznie się zmieniały, mieściły się tam szklarnie czy strzelnica. Teraz wcześniej zrujnowany budynek świeci nowością.

Lokalny browar wspiera okolicę

Browar Zakładowy jako manufaktura lokalna, korzysta głównie z dobrodziejstw naszego województwa. Jeden z współwłaścicieli lokalu wskrzesza na okolicznych polach zapomniane odmiany polskiego chmielu, który będzie użyty w produkcji. Etykiety piwa zaprojektuje puławski rysownik – Dawid Ryski, który sukcesy odnosi między innymi w projektach okładek płyt.

Coraz więcej piwa

Do tej pory nasz region kojarzony był z głównie z legendarną Perłą. Teraz jednak na mapie browarów rzemieślniczych do istniejącego Piwnego Podziemia dołączy Browar Zakładowy. Niezależnie od tego, czy więcej piwnych pasjonatów pójdzie jego drogą, to kolejne dobre informacje dla lubelskiego. To nie tylko urozmaicenie naszej okolicy, zwiększenie PKB, ale także promocja. Kto wie ilu piwnych fanów z Polski postanowi przyjechać do nas, skuszonych pitym piwem?

lubelak
O mnie lubelak

Od urodzenia z Lubelskiego. Ojciec dwójki cudownych dziewczynek.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka