3 obserwujących
8 notek
1966 odsłon
382 odsłony

O polskich cukrowniach, które zdemontowała UE...

Ludzkie Oblicze Prawicy
Ludzkie Oblicze Prawicy
Wykop Skomentuj14

⚠️ Mechanizm niszczenia polskich cukrowni...

❌ Stosowanie cen dumpingowych w celu doprowadzenia do bankructwa polskich cukrowni.

❌ Przejęcie cukrowni poniżej ich faktycznej wartości.

❌ Celem było tylko i wyłącznie zaprzestanie produkcji w związku z tzw. „limitami produkcji cukru”.

❌ Od razu po wykupie cukrowni uznano je za nierentowne i zakończono w nich produkcję.

❌ Kolejny krok to decyzja Unii Europejskiej o refundacji dla zamykanych cukrowni w zamian za zrzeknięcie się limitów produkcji cukru. Co ciekawe „pomysł” narodził się już po przejęciu cukrowni przez zagraniczne koncerny.

❌ Ta sama Unia, która rekompensowała zamykanie cukrowni z powodu nadprodukcji cukru (i zapłaciła za to zachodnim koncernom) chwilę później znosi limity na produkcję cukru.

W taki oto sposób zdemontowano polskie cukrownictwo. Wnioski w tym przypadku nasuwają się same. Po pierwsze - zachodnie koncerny wycięły nasze cukrownie w wyniku nieuczciwej konkurencji. Po drugie - wykupiono polski majątek de facto za pieniądze UE. Po trzecie - była to z góry zaplanowana akcja, która odbyła się za przyzwoleniem i wiedzą polskich władz. Najgorsze jest to, że takich destrukcyjnych operacji było więcej i to w różnych branżach, a cukrownie to tylko jeden z przykładów.

Czy na pewno chcecie Państwo, aby w taki sposób działał wspólny rynek Unii Europejskiej? Polska potrzebuje reprezentantów, którzy na pierwszym miejscu stawiają polski interes narodowy. W sprawach kluczowych dla naszej gospodarki nie można iść na żadne ustępstwa!

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu facebookowym: https://www.facebook.com/ludzkieobliczeprawicy/photos/a.872648016424353/910059476016540/?type=3&theater

#LudzkieObliczePrawicy


Wykop Skomentuj14
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Gospodarka