Maksymilian
Po pierwsze, BÓG. Po drugie - Ojczyzna.
11 obserwujących
113 notek
79k odsłon
2391 odsłon

Franciszek udzieli w piątek 27 marca błogosławieństwa „Urbi et Orbi”

Wykop Skomentuj12


Papież Franciszek udzieli w piątek szczególnego błogosławieństwa, jakim jest „Urbi et Orbi”. Błogosławieństwo nastąpi po modlitwie przed Najświętszym Sakramentem. Biskup Rzymu będzie prosił Boga o pomoc dla ludzkości w czasie trwającej epidemii.


„Z tą samą intencją w piątek 27 marca o godz. 18.00 poprowadzę modlitwę na dziedzińcu bazyliki św. Piotra, przy pustym placu. Już teraz zapraszam wszystkich do duchowego w niej udziału za pośrednictwem środków przekazu. Będziemy słuchali Słowa Bożego, wzniesiemy nasze błagania, będziemy adorowali Najświętszy Sakrament, którym na koniec udzielę błogosławieństwa «Urbi et Orbi», a do którego będzie dołączona możliwość otrzymania odpustu zupełnego” - ogłosił Franciszek.


„Urbi et orbi” znaczy miastu i światu. Jest to szczególne, uroczyste błogosławieństwo papieskie udzielane z balkonu Bazyliki Świętego Piotra w wyjątkowych sytuacjach oraz w czasie najważniejszych uroczystości, takich jak Wielki Czwartek, Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego czy narodzenie Chrystusa. Akt błogosławieństwa dotyka wszystkich chrześcijan, na całym świecie. Przywiązany jest do niego odpust zupełny, czyli darowanie kar za grzechy. Aby otrzymać łaskę darowania kar należy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą i pomodlić się w intencjach Ojca Świętego.


Transmisja odbędzie się o godzinie 18.00 na kanale TV TRWAM. Zachęcam wszystkich do duchowej łączności. Wykop Skomentuj12
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo