Blog
Maciek o futbolu i nie tylko
maciekdrozdz
0 obserwujących 11 notek 2806 odsłon
maciekdrozdz, 19 kwietnia 2017 r.

Tak dla video-weryfikacji wFutbolu

150 2 0 A A A

 Wczorajszy mecz Ligi Mistrzów pomiędzy Realem Madryt a Bayernem Monachium, pogłębił moje przekonanie o wprowadzanie kolejnych nowinek technologicznych do futbolu. Podczas wczorajszego meczu, doświadczony węgierski arbiter Viktor Kassai popełnił wiele błędów, których zapewne można byłoby uniknąć gdyby w meczach piłkarskich wzorem meczów siatkarskich czy rozgrywek NBA wprowadzono system challenge.

  Krytycy tego systemu mówią o tym że ten system zabije ducha gry, ale czy takiego ducha nie zabijają pomyłki sędziowskie? Kolejnym głosem przeciwników jest argument jako takie video-weryfikacje wydłużyłby mecze, też pozwolę się z tym argumentem nie zgodzić. Przecież wystarczy zatrudnić dodatkowego sędziego, który siedziałby przed monitorem i konsultowałby "kontrowersyjne" sytuacje. Takowy system można by wykorzystywać podobnie jak w rozgrywkach siatkarskich. W siatkówce obowiązuje zasada dwóch challengów na seta, gdy video-weryfikacja uzna że trener, kapitan drużyny mieli racje to challenge zostaje, gdy nie przepada. Takowy sposób weryfikacji decyzji sędziów nie wpłynął znacząco na wydłużenie siatkarskich batalii.m

Więc moim zdaniem takowy system jest potrzebny piłce nożnej. Jego testy mają się zacząć podczas najbliższych mistrzostw świata u-20 które odbędą się latem tego roku na boiskach Korei Południowej. Zatem jest szansa że ten system będzie obowiązywał już podczas najbliższych dorosłych Mistrzostw Świata w Rosji latem 2016.

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Jestem pasjonatem piłki nożnej i sportu, fan reprezentacji Polski Serie A, La Liga, Bundesligi. pasjonat historii futbolu.

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Zobacz casus Zielińskiego, czemu chłopak ma taką technikę? Bo wyjechał do Włoch w wieku 15...
  • Zgoda, dla mnie ten kto krytykuje grę pomocników jest ślepcem, środek pola został...
  • Jak przypomnę sobie poprzednie eliminacje gole w końcówkach strzelaliśmy dwa razy Szkotom...

Tematy w dziale Sport