maciekdrozdz maciekdrozdz
685
BLOG

Wnioski po meczu z Włochami.

maciekdrozdz maciekdrozdz Piłka nożna Obserwuj temat Obserwuj notkę 5

1. Powrót do czwórki z tyłu był słuszną decyzją.
Zagraliśmy w ustawieniu 4-2-3-1, które okazało się dobrym rozwiązaniem zagraliśmy dobry mecz w defensywie, groźnie konturowaliśmy rywali. Warto przypomnieć że Włosi pierwszy celny strzał na naszą bramkę oddali w okolicach 60 minuty. Teraz przed nami stracie z Irlandią w którym zapewne to my będziemy musieli prowadzić grę. W tym meczu zapewne szansę dostaną Milik i Piątek.
2. ,,Lewy'' znowu zagrał na poziomie.
Lewandowski co prawda nie strzelił bramki ale zaliczył piękną asystę przy bramce ,,Zielikia”. Zwróciłem uwagę na to, że był uśmiechnięty. Niby drobiazg, ale pokazuje to, że dobrze się czuł na boisku. W każdym kontakcie z piłką pokazywał klasę.
3. Zieliński w końcu potwierdził klasę z meczów w Serie A.
Zagrał tak jak grał w pierwszych meczach sezonu Serie A, kilka kapitalnych dryblingów, pewne rozegranie. Strzelił ładną bramkę, miejmy  nadzieje że trener Brzęczek odblokuje tak Piotrka jak trener Nawałka odblokował Lewandowskiego dla kadry. Duet Piotr Zieliński – Robert Lewandowski może być tak zabójczym duetem jakim był duet Lewandowski – Milik, podczas eliminacji do Euro 2016.
4. Debiutant na mały plus
Arkadiusz Reca zaprezentował się naprawdę z dobrej strony, przed meczem obawiałem się że ,,włoskie skrzydła” wkręcą go w ziemię, ale Reca zagrał naprawdę na niezłym poziomie, pokazał że jeśli tylko złapie znacznie więcej minut na poziomie Serie A może być ciekawą alternatywą dla Rybusa na lewej stronie naszej defensywy. 
5. Pamiętajmy że to dopiero początek budowy nowej kadry.
Jeśli osiągniemy dobre wyniki w pozostałych meczach Ligi Narodów należy przyjąć to z ostrożnym optymizmem, bo najważniejsze będą dla nas Eliminacje do Euro 2020. A Liga Narodów posłuży nam do selekcji. 

Jestem pasjonatem piłki nożnej i sportu, fan reprezentacji Polski Serie A, La Liga, Bundesligi. pasjonat historii futbolu.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport