5 obserwujących
76 notek
210k odsłon
1739 odsłon

Wśród powstańców byli geje! ...i Iwaszkiewicz, Chopin oraz Kościuszko też byli gejami!

Wykop Skomentuj59

Obłęd kołtunów katolickich?

Tyle negatywnych emocji budzi pokazanie znaku Polski Walczącej na tle gejowskiej tęczy! Zdaniem komentatorów internetowych to nie powinno mieć miejsca! ...ale zdaniem których? ...zdaniem kołtunów katolickich, którzy w imię jezusowej miłości najchętniej niewiernego ich poglądom religijnym i politycznym - spaliliby na stosie albo powiesili na szubienicy? To już zakrawa na jakiś obłęd! Hallo! Czy znamy leci jakiś pilot?!


Nieopowiedziana historia polskich homoseksualnych ofiar nazizmu!

Czy w Powstaniu Warszawskim nie było gejów? Coraz więcej publikacji naukowych pokazuje, że mniejszości seksualne brały czynny udział w jednym z najważniejszych momentów naszej historii. Oczywiście literatura przedmiotu jest wciąż mała ale widać coraz większe zainteresowanie tematem. Podobnie wygląda sprawa tęczowych ofiar nazizmu. W Polsce, zarówno w Miejscach Pamięci, jak i w innych jednostkach naukowych nie zajmowano się tym tematem. Dokumentacja archiwalna na terenie Polski dotycząca „różowych trójkątów” jest praktycznie niezbadana i dopiero odkrywana przez nowe pokolenia historyków i innych naukowców. Z obozu w Auschwitz zachowała się dokumentacja 120 więźniów uznanych za homoseksualistów. A ich historia nigdy nie została opowiedziana!  W wielu miejscach na świecie powstają miejsca upamiętniające homoseksualistów jako ofiary nazizmu lub bohaterów biorących udział w walce z okupantem! Nawet w mało tolerancyjnym Tel Avivie jest miejsce upamiętniające homoseksualistów z czasów II WŚ. ...a u nas oburzenie spowodu pokazania znaku Polski Walczącej na tle gejowskiej tęczy. To już schizofrenia?!


Polska historia pełna znanych i podziwianych homoseksualistów!

W historii naszego kraju można znaleźć wielu homoseksualistów. Jednym z najbardziej znanych był pisarz Jarosław Iwaszkiewicz który niespecjalnie ukrywał się z tym kim tak naprawdę był. Znany ze swoich homoseksualnych zachowań był także kompozytor Karol Szymanowski. Akcenty męskiej fascynacji można odnaleźć w jego operze Król Roger, a miłość do młodego tancerza Borysa Kuchno, stała się kanwą jego powieści Efebos. Znany poeta Miron Białoszewski również był gejem i nie ukrywał swojej miłosnej relacji z malarzem Leszkiem Solińskim. Znanych i powszechnie lubianych za swoją twórczość Polaków o innej orientacji było wielu. Nie da się tego wymazać ani udawać, że było inaczej. Żadne zaklinanie rzeczywistości ani hipokryzja nie będą służyć prawdzie historycznej. A mówienie, że wszystko jest tylko częścią wojny ideologicznej jest chore! ...otóż nie wszystko! Mówienie tego co prawdziwe ma służyć przed wszystkim szerzeniu tolerancji - bez względu na to czy tego chcemy czy też nie...


Otwarte pytanie do Marzeny Nykiel i Braci Karnowskich

Publicyści prawicowy w tym szczególnie Marzena Nykiel we wszystkim doszukuje się nachalnej propagandy LGBT. A czy w jednej z najbardziej znanych lektur szkolnych "Kamienie na szaniec" można się doszukać ataku na polskie wartości i tradycje chrześcijańską? Poniżej tekst oryginalny o tym jak "Zośka" pisze list do "Rudego" - list o miłości innej niż ta w którą Pani redaktor wierzy.

"Wziął moją rękę w swoją dłoń i trzymał mocno. Mówił: »Tadeusz, ach Tadeusz, gdybyś wiedział...«. Skarżył się na ból i mówił: »Tadeusz, jak rozkosznie, jak przyjemnie...«. (...) Jęczał z bólu, jednocześnie mówiąc, jak jest szczęśliwy i jak jest rozkosznie. Na chwilę zasnął. Koło 12 Janek obudził się, zawołał mnie, kazał usiąść obok siebie i uścisnąć serdecznie. Te chwile wynagradzały nam wszystko. Potem opowiadaliśmy sobie nawzajem jeden przez drugiego, a bliskość nasza była dla nas prawdziwą rozkoszą. Wreszcie kazał mi się położyć obok siebie, objął mocno głowę i zasnął (...). Mówił, że już będziemy szczęśliwi, że będziemy wreszcie mieszkać razem, że pojedziemy na wieś, gdzie w lecie spędzaliśmy dwa niezapomniane, szczęśliwe dni. (...) Gdy byliśmy razem przyjemność mu sprawiało, gdy trzymałem go za ręce lub gładziłem ręką po głowie. Rozmowa była wtedy była otwarta, szczera i żaden z nas nie krył wtedy swojej niewysłowionej radości i przyjaźni" .PS. "Dziwie się, że w swojej publicystyce - nie zawarła Pani informacji o tym, że "Kamienie na szaniec" to spisek środowisk gejowskich na ciemiężone i biedne rodziny katolickie! ...coś Pani umknęło?!"

Wykop Skomentuj59
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale