Wielka strata w rodzinie Baracka Obamy

Barack Obama. Fot. PAP/EPA
Barack Obama. Fot. PAP/EPA

Na Twitterze Barack Obama pożegnał Bo, psa rasy portugalskiej. Dla byłego prezydenta USA był wiernym przyjacielem i oddanym towarzyszem.

Bo przyszedł na świat 9 października 2008. Znany był także jako Charlie, Amigo's New Hope, First Dog. Jako Amigo's New Hope w rejestrze Amerykańskiego Stowarzyszenia Psów. Nosił także imię Charlie. Został ostatecznie nazwany Bo przez Malię i Sashę Obamę, córki prezydenta Baracka Obamy, na cześć piosenkarza Bo Diddleya.

"Dzisiaj nasza rodzina straciła prawdziwego przyjaciela i oddanego towarzysza. Prze ponad dekadę Bo był stale i radośnie obecnyw w naszym życiu — szczęśliwy, gdy widział nas w naszych dobrych dniach, złych dniach i najzwyklejszych dniach".

Bo pojawił się w Białym Domu 14 kwietnia 2009 roku. Zgodnie z przepisami Obama musiał rozliczyć się z prezentu, którego wartość wynosiła 1600 USD.

Pies doczekał się książki dla dzieci. Nosi ona tytuł „Bo. America's Commander in leash”. Jako pies Obamy pojawił się w komiksie Marvela pt. "Lockjaw and the Pet Avengers". Wystąpił także w innych komiksach.

W czerwcu 2009 roku Biały Dom wyemitował kartę baseballową z wizerunkiem Bo. Informacje o karcie zostały opublikowane na oficjalnym blogu Białego Domu.

Pies wystąpił w dwóch odcinkach programu telewizyjnego "Dogs 101". Pisano o nim w „The Washington Post”, „The New York Times”. Doczekał się również swoich zabawek.

KW

Lubię to! Skomentuj42 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka