Przystojniak z "M jak miłość" kompletnie zmienił swoje życie. Niedługo zostanie księdzem

Kadr z filmu „Teraz albo nigdy".
Kadr z filmu „Teraz albo nigdy".
Jakub Strzelecki porzucił aktorstwo na rzecz kapłaństwa. Aktor znany z seriali takich jak "M jak miłość" czy "Czas honoru" jakiś czas temu przyjął sakrament święceń pierwszego stopnia i niedługo zostanie księdzem.

Porzucił aktorstwo dla kapłaństwa

W 2014 roku Jakub Strzelecki porzucił dobrze zapowiadającą się karierę filmową i postanowił wstąpić na drogę kapłańską. Zanim rozpoczął studia teologiczne, został absolwentem wydziału aktorskiego łódzkiej filmówki.

Przez cztery lata był aktorem teatru "Druga Strefa w Warszawie". Wystąpił też w takich serialach jak "Czas honoru", "39 i pół", "M jak miłość", "Na dobre i na złe" czy "Samo życie". W serialu "Dwie strony medalu"  grał nawet główną rolę.

Kiedyś Jakub Strzelecki, dzisiaj brat Tobiasz

Świetlaną przyszłość w zawodzie aktora porzucił jednak na rzecz powołania. W 2014 roku wstąpił do Zakonu Ojców Bernardynów. Zgodnie z regułami odbył postulat, nowicjat, a w 2016 roku złożył pierwsze śluby zakonne. Został  bratem Tobiaszem. W październiku 2020 roku złożył śluby wieczyste w Seminarium Duchownym oo. Bernardynów w Kalwarii Zebrzydowskiej. W lutym z kolei przyjął sakrament święceń pierwszego stopnia. Niebawem oficjalnie zostanie księdzem.

Czytaj też:

KJ

Zobacz galerię zdjęć:

Kadr z filmu „Teraz albo nigdy".
Kadr z filmu „Teraz albo nigdy". Jakub Strzelecki. fot. Wikimedia Kadr z filmu „Teraz albo nigdy". Kadr z filmu „Teraz albo nigdy". Kadr z filmu „Miasto z morza”. Jakub Strzelecki. fot. kard z filmu "Miasto z morza" +1 zdjęcie +2 zdjęcia
Lubię to! Skomentuj8 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura