fot. YouTube
fot. YouTube

Powstaje film "Przejęcie" o zmianach w TVP. Zobacz zwiastun

Redakcja Redakcja Film Obserwuj temat Obserwuj notkę 33
W sieci ujawniono zwiastun filmu "Przejęcie", który ma opowiadać kulisy przejmowania Telewizji Publicznej przez ludzi ministra kultury Bartłomieja Sienkiewicza.

W zajawce produkcji słyszymy o złamaniu konstytucji podczas przejmowania TVP, ale też o zdradzie niektórych pracowników tego medium, dzięki której udało się przeprowadzić tę operację. Autorem filmu jest Marcin Tulicki, który w czasie pracy w tym medium zrealizował kilka innych produkcji: "Hold" o powstaniu TVN czy "Nasz człowiek w Warszawie" - o polityce wobec Rosji koalicji PO-PSL. 


Tulicki: "Odpowiedzi mogą szokować"

"Media publiczne, prokuratura. Kolejne instytucje padają łupem rządzących. Metodami....sami wiecie jakimi. Kulisy, relacje z centrum wydarzeń, niepublikowane dotąd nagrania. Odpowiemy na wiele pytań. Odpowiedzi mogą szokować. Zapraszam do obejrzenia zwiastuna. I zachęcam do wsparcia" - napisał na portalu X Tulicki. 

O czym jest film

Jak zachęca autor do obejrzenia dokumentu? >>"Przejęcie" pokaże dlaczego tak łatwo było wtargnąć do telewizji i zawładnąć anteną. Kto za tym wszystkim stoi? Pokażę nie tylko nieznane dotąd kulisy i materiały z samego serca wydarzeń na Woronicza czy budynku na Placu Powstańców Warszawy. Porozmawiam ze świadkami tych wydarzeń. Telewizja Polska poszła na pierwszy strzał, ale przecież chwilę później była prokuratura. Komu, kiedy i w jaki sposób zablokowano przepustki w Prokuraturze Krajowej? Do czego to wszystko prowadzi i jakie będą skutki metod działania nowego rządu? "Przejęcie" już wkrótce! Niech to będzie nasz wspólny projekt! Zapraszam do wsparcia i współpracy!<<

MD

Na zdjęciu kadr ze zwiastuna filmu 'Przejęcie", fot. YouTube

Czytaj także:

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura