Oburzające sceny z Jezusem w serialu Netflixa. Setki tysięcy osób apeluje o ich usunięcie

Jezus Chrystus w scenie z serialu "Paradise PD". fot. Netflix /materiały prasowe
Jezus Chrystus w scenie z serialu "Paradise PD". fot. Netflix /materiały prasowe
W serialu Netflixa "Paradise PD" w oburzający sposób wykorzystano wizerunek Jezusa. Pod petycją dotyczącą obrazy uczuć religijnych przez Netflixa, podpisało się już kilkaset tysięcy osób.

Szokujące sceny z Jezusem w "Paradise PD"

Widzów zszokowały fragmenty trzeciego sezonu serialu  "Paradise PD". Została w nim wykorzystana postać Jezusa. Jest on przedstawiony jako zwolennik powszechnego dostępu do broni. Postać stwierdza,  że "broń czyni świat lepszym", schodzi też z krzyża, by zabić swoich prześladowców z broni maszynowej oraz uczestniczyć w akcie seksualnym z dwiema kobietami.

"Jakimś cudem ta scena jest tylko trochę bardziej obraźliwa niż całość tej produkcji, ale po niej jest już tylko gorzej. Netflix posunął się kolejny raz za daleko w swojej 'artystycznej' wolności słowa, przedstawiając tym razem Jezusa jako lubieżnego i paranoicznego szaleńca, którego misją jest powszechny dostęp do posiadania broni. Staje się jasne, że celem Netflixa stało się potęgowanie skandalicznych i obraźliwych dla chrześcijan obrazów. Nie możemy wobec tego stać bezczynnie, gdy boskość Jezusa Chrystusa jest otwarcie wyśmiewana i poniżana" - napisali autorzy petycji, umieszczonej w serwisie CitizenGO.

Zobacz też: Netflix - od małej wypożyczalni do producenta filmów

Apel do Netflixa o usunięcie scen z Jezusem

"Jestem głęboko rozczarowany waszym rażącym brakiem szacunku dla tak dużej części społeczności światowej, która nie ma wątpliwości, że używacie postaci Jezusa Chrystusa w sposób bluźnierczy, lekceważący i głęboko obraźliwy. Jest jasne, że intencją tej produkcji jest wyłącznie szokowanie i wywołanie skandalu, jednak tym razem przekroczyliście Państwo pewną granicę" - czytamy w petycji. Pod nią podpisało się już ponad 350 tys. osób z całego świata.


W 2019 roku petycję o wycofanie z serwisu Netflix komediowego filmu "Pierwsze kuszenie Chrystusa", w którym przedstawiono Jezusa jako geja, podpisało ponad 2 miliony osób.

Czytaj też:

KJ

Lubię to! Skomentuj141 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura