Blog
Cichy kącik
J.a-kobieta
J.a-kobieta Jestem sobą i to mi odpowiada
4 obserwujących 100 notek 38022 odsłony
J.a-kobieta, 21 kwietnia 2017 r.

Osoba publiczna i prywatna opinia

775 32 0 A A A

Jeżeli osoba publiczna publikuje swoje przemyślenia w sieci, to musi liczyć się z tym, że każda wypowiedź będzie traktowana jako publiczna, choć ona sama ma inne zdanie. Prywatne opinie można sobie wygłaszać w gronie osób najbliższych, gdy się wie, że nie wypłyną na forum.

Pani Beata Nowosielska zrezygnowała ze stanowiska Dyrektora Departamentu Edukacji i Komunikacji. 

Jednym słowem komunikacja ją pogrążyła, a ona w pewnym stopniu pogrążyła też komunikację. Lepiej, żeby nikt z niej przykładu nie brał, bo to niepotrzebne. Osoby wygłaszające takie i podobne opinie raczej same mają ze sobą problem i stąd taki, a nie inny język i konkluzje, które wypływają.

Mów co myślisz, jednak myśl co mówisz, to zasada, która zawsze się sprawdza.

"W czwartek rzecznik ministerstwa Paweł Mucha poinformował, że MŚ "wyraziło dezaprobatę" dla wypowiedzi dyrektor Nowosielskiej dot. przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska. Chodziło o jej wpis na jednym z portali społecznościowych, że chciała powitać zeznającego w środę w warszawskiej prokuraturze Donalda Tuska "kajdankami i szubienicą".

Prywatna opinia wg. mnie nie istnieje, gdy dotyczy osoby publicznej i wyrażenie, które zamieściło Ministerstwo jakoś mnie nie zadowala. Dobrze, że była na tyle honorowa, że podała się do dymisji, choć to akurat nie jest dotkliwe, bo pewnie zatrudnią ją  gdzie indziej. Może choć wnioski wyciągnie z tej lekcji, a przy okazji też inni, bo czasem dobrze jest uczyć się na cudzych błędach.

"Poglądy te stanowią wyłącznie prywatną opinię Pani Nowosielskiej. Ministerstwo Środowiska wyraża dezaprobatę dla tego typu wypowiedzi w przestrzeni publicznej" - napisał Mucha w oświadczeniu przesłanym w czwartek PAP." Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Dla mnie - Życie jest czymś najlepszym, co mogło mi się przytrafić kiedykolwiek Flag Counter image image Nie pozwalam, by ktoś korzystał z mojej pozytywnej energii, nie dając nic w zamian

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @Alpejski Z tym spirytusem to sama prawda.Mieliśmy jakiś czas ruskich speców, więc oni za...
  • @osasunna Tak, fedrują głosy, bo bez nich nic nie znaczą, tylko jaki jest koszt tych...
  • @STARY WROCEK Na to wychodzi, bo ZETO kiedyś, to było coś. Przepracowałam tam prawie 5 lat i...

Tematy w dziale Polityka