Blog
Cichy kącik
J.a-kobieta
J.a-kobieta Jestem sobą i to mi odpowiada
4 obserwujących 100 notek 38022 odsłony
J.a-kobieta, 8 czerwca 2017 r.

Nie dam się przekupić

880 37 0 A A A

image"Każdemu emerytowi po 500 zł.

To jeden z najnowszych pomysłów polityków rządzącej partii. 500 zł to na razie hasło, ale nawiązanie do najbardziej rozpoznawalnego programu rządu jest oczywiste. Wypłata dodatku nie byłaby jednak comiesięczna, ale coroczna. – Najlepiej przed świętami Bożego Narodzenia – mówi nam jeden z ważnych polityków PiS. Jak zapewnia, o pomyśle wie już prezes PiS Jarosław Kaczyński. Na Nowogrodzkiej myślą, kiedy wdrożyć go w życie."

Niezależnie od tego, kto by mi proponował podwyżkę emerytury w wersji jednorazowej,  cyklicznej, czy jakiejkolwiek, to i tak na niego nie zagłosuję. Dla takich chwilowych dobrodziejów nie mam szacunku. Reglamentują wynagrodzenia, czy świadczenia, a potem jak ten dobry duszek, wykazują chwilową troskę, bo zbliżają się wybory i trzeba ludziom podpowiedzieć, kto jest ich wybawcą i ma to być partia rządząca Nie dam się nabrać. Przepisy, które stwarzają zniewalają ludzi, odzierają ich z godności i liczą, że nikt nie będzie pamiętał?

Gdzie kwota wolna od podatku? reglamentowana jak inne wypłaty, gdy tymczasem podwyżki energii, gazu, czy wody zżerają te grosze, którymi raczą społeczeństwo. Każdemu emerytowi raz w roku 500 zł niezależnie od wysokości świadczenia, więc 9 milionowa grupa  powinna być "wdzięczna" partii, że tak się o nich martwi. Pewnie część się ucieszy, część nawet wrzuci do urny odpowiednią kartkę, a ja zostanę w domu, bo nie odpowiadają mi takie doraźne metody. Nie jestem przekupna i swoich zasad nie zmienię.


Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Dla mnie - Życie jest czymś najlepszym, co mogło mi się przytrafić kiedykolwiek Flag Counter image image Nie pozwalam, by ktoś korzystał z mojej pozytywnej energii, nie dając nic w zamian

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @Alpejski Z tym spirytusem to sama prawda.Mieliśmy jakiś czas ruskich speców, więc oni za...
  • @osasunna Tak, fedrują głosy, bo bez nich nic nie znaczą, tylko jaki jest koszt tych...
  • @STARY WROCEK Na to wychodzi, bo ZETO kiedyś, to było coś. Przepracowałam tam prawie 5 lat i...

Tematy w dziale Społeczeństwo