Blog
Cichy kącik
J.a-kobieta
J.a-kobieta Jestem sobą i to mi odpowiada☻
4 obserwujących 159 notek 87747 odsłon
J.a-kobieta, 8 stycznia 2018 r.

Producenci smartfonów pod presją

524 12 0 A A A

Akcjonariusze Apple wystąpili do producentów smartfonów, by ci podjęli kroki rozwiązujące problem uzależnienia młodych ludzi od urządzeń. Może nie same urządzenie jest tu winne, a portale typu np. fb, czy instagram, gdzie skupiają się wszyscy i niemal stawiają sobie za punkt honoru bycie w takim miejscu; Akcjonariusze martwią się też o zdrowie psychiczne ludzi i chcą by Apple zbadało jaki wpływ na zdrowie psychiczne mają smartfony. 

Bez badań można stwierdzić, że ujemny, skoro więcej czasu spędza się ze smartfonem w ręku przeglądając strony, odpisując na komentarze, reagując na każde skinienie i napisanie czegoś pod postem sławnej osoby.

image  już podpadło ogłaszając, że spowalnia starsze iphone`y, by zmuszać ludzi do kupowania nowszych, to jeszcze chcą, by zajęli się badaniami, z których może wynikać wszystko, tylko nie to co trzeba. Można ufać takiej firmie? Szalona chęć zysków za wszelka cenę sprawia, że ludzie głupieją z nadmiaru pieniędzy i otaczają się sztuczną rzeczywistością, którą oferują strony internetowe też z tego samego powodu, a ludzie jak muchy do lepu idą za modą. 

Już samo to, że producenci innych sprzętów  postarzają swoje wyroby, to smarfonowcy nie chcą być gorsi, a wszystko z powodu maksymalizacji zysków. Wyciągnąć z ludzi, wycisnąć jak cytrynę i ogłosić, że to było celowe.

Smartfony produkowane za grosze w biednych krajach są rajem dla producentów, którzy chcą bić na alarm, nie wierzę? Chodzą tacy młodzi w pojedynkę, czy grupowo i każdy ze smarfonem w ręce i słuchawkami. Ostatnio widziałam dziewczynkę z psem, która miała słuchawki na uszach i rapowała na głos sama ze sobą. Umuzykalniona młodzież, zagrana bzdurnymi grami nie ma pomysłu na siebie. Nie tylko młodych to dotyczy, starsi też coraz bardziej uciekają do wirtualnej przestrzeni, szukając  niej pocieszenia i lekarstwa na swoje problemy. I pomyśleć, że wszystko to za nasze pieniądze, płacimy za ułudę. Może jakiś bojkot ogłosić i monopolistom pokazać figę?

Afera z Intelem, teraz Apple, kto następny w kolejce?

Opublikowano: 08.01.2018 11:04. Ostatnia aktualizacja: 10.01.2018 11:11.
Autor: J.a-kobieta
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Dla mnie życie jest czymś nalepszym, co mogło mi się przytrafić kiedykolwiekimage Nie pozwalam, by ktoś korzystał z mojej pozytywnej energii, nie dając nic w zamian Flag Counter

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @cinka2 Tobie też z wzajemnością, najlepszego
  • @kungalu Dziękuję za piękne życzenia. Jestem w trakcie oglądania Koncertu Noworocznego z...
  • @osasunna Dobrego Zdrowego Roku, przyprawionego szczyptą humoru 

Tematy w dziale Technologie