Ułożenia
Wszystkie polityki pochodzą od muzyki.
1 obserwujący
46 notek
22k odsłony
152 odsłony

EkoREkiny w kasie lady sklepowej.

Wykop Skomentuj2

Handel przejmuje gospodarkę odpadami.

Przesłanka: Produkt w sieci handlowej i gospodarce odpadami.

W tym ułożeniu "ekoREkiny" lokują się z obsługą gospodarki odpadami w kasie lady sklepowej. EkoREkiny to firmy powiązane z siecią handlową i posiadające możliwości przetwarzania odpadów w celu przejmowania zużytych produktów (symbolicznie ujęte jako ostatnie podmioty w łańcuchu pokarmowym). Sprzedaż produktu związana jest z pobraniem opłaty przez Lidera systemu:

- w którym samorządy organizują możliwość przekazania odpadów komunalnych przez podmioty prywatne i publiczne i tylko w tym jest koszt opłaty lokalnej dla mieszkańców (np. utrzymanie punktu składowania odpadów posegregowanych lub zmieszanych), ale samorządy, mieszkańcy, podmioty prywatne i publiczne, nie płacą Liderowi za ich odbiór z tych punktów (np. na osiedlu, przy posesji, terenu firmy). Za odbiór odpadów zapłaciły placówki handlowe sprzedające produkty na danym terenie obsługiwanym przez Lidera, a koszt wymaganej opłaty "odpadowej", wyznaczonej przez Lidera, placówki handlowe przenoszą na klientów punktu sprzedaży produktu.

- Lider reprezentujący branżę handlową wskazuje wysokość opłat na realizację gospodarki odpadami, taką możliwość uzyskuje na podstawie przepisów prawa z uwzględnieniem negocjacji z rządem i organizacjami przedsiębiorców handlowych wraz z uprawnieniami i zobowiązaniem do odbioru bezpłatnego wszystkich odpadów komunalnych przekazanych na podstawie wyznaczonej przez Lidera jakości i sposobu odbioru.

W tym ułożeniu rząd i samorząd terytorialny dokonały przesunięcia działania w gospodarce odpadami na branżę handlową i związane z nimi firmy posiadające możliwość przetwarzania odpadów, nie zmieniając uwarunkowań wobec jakości bezpłatnego przekazania odpadów przez podmioty prywatne i publiczne Liderowi. Pilotaż w obszarze "Autostrady Firm Nowych Technologii", szkic:

image

Zatem firmy handlowe wprowadziły system poboru obowiązkowej opłaty przy zakupie produktu na odbiór odpadów, a samorządy terytorialne realizują wyznaczoną jakość ich bezpłatnego, obowiązkowego, przekazania przez podmioty publiczne i prywatne, czyli branża handlowa nie kończy interesu na sprzedaży produktu i rozwija system przejęcia odpadów oraz ich przetwarzania w kolejne formy sprzedaży, np., metodą segregacji, recyklingu, technologii i techniki plazmowej, reatomizacji struktur materialnych "ekoREatom", odzysk metali, energii.

Wykop Skomentuj2
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Gospodarka