7 obserwujących
1781 notek
293k odsłony
  18   0

Czytajcie Pismo Święte - największy skarb świata!

"I was, którzy umarliście w grzechach i w nieobrzezanym ciele waszym, wespół z nim ożywił, odpuściwszy nam wszystkie grzechy".

List do Kolosan 2,13

       Biblia mówi o ludziach, którzy nie mają pokoju z Bogiem i nie posiadają odpuszczenia swoich grzechów, określając ich duchowo umarłymi. Chociaż wszyscy pozostający jeszcze w stanie niewiary ludzie podlegają temu samemu Bożemu osądowi, to Bóg w swoim Słowie wskazuje na pewne różnice pomiędzy nimi. Dostrzegamy to zilustrowane w czynach Pana Jezusa, który w czasie swojej publicznej działalności dokonał wskrzeszenia z martwych trzech różnych osób.

       Córeczka Jaira dopiero dopiero co umarła, gdy Pan Jezus wszedł do pomieszczenia, gdzie przebywała. W przypadku tym znajdujemy zobrazowanych takich ludzi, którzy nie prowadzą otwarcie grzesznego życia i postępują nieomal tak, że można byłoby sądzić, że są ludźmi wierzącymi, którzy kierują się Słowem Bożym, jak gdyby byli prawdziwymi chrześcijanami. Jeżeli jednak nigdy nie przeżyli osobistego nawrócenia, są mimo to w oczach Bożych nadal umarłymi i w grzesznym stanie.

       Młodzieńca z Nain niesiono jako młodego zmarłego człowieka na miejsce pochówku. W tę sytuację wkroczył Pan Jezus i przywrócił go do życia. Ten młody człowiek reprezentuje takich ludzi, którzy odwrócili się plecami do Boga i znajdują się na drodze tego świata oraz jego zgubnych zasad. W tym świecie każdy żyje według swojego własnego uznania. Człowiek mierzy to wszystko własną miarą i sam postanawia, co uważać za złe, a co za dobre. Jak wielu młodych ludzi niestety obrało tę drogę! Pan Jezus pragnie jednak również im dać się znaleźć i pragnie ich obdarować życiem wiecznym.

       Gdy Pan Jezus wskrzeszał Łazarza, miał do czynienia z człowiekiem, który już czwarty dzień przebywał w grobie. Rozpoczął się rozkład jego ciała. Oznacza to ludzi, którzy żyjąc w grzechu, już tu i teraz doznają boleśnie, czym jest rujnująca siła zła, do której  dopuścili przez swe grzeszne życie. Jednak dla Pana życia i śmierci - Jezusa Chrystusa - również i oni nie są beznadziejnym przypadkiem.

Źródło: Kalendarz Chrześcijański

Lubię to! Skomentuj1 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale