11 czerwca
11 czerwca 1999 roku papież Jan Paweł II po raz pierwszy w historii Watykanu gościł w parlamencie narodowym. Tego dnia wygłosił przesłanie podczas uroczystego zgromadzenia posłów i senatorów. Papież powiedział: "Miejsce w którym się znajdujemy, skłania do głębokiej refleksji nad odpowiedzialnym korzystaniem w życiu publicznym z daru odzyskanej wolności oraz nad potrzebą współpracy na rzecz dobra wspólnego.". Po zakończeniu wystąpienia Ojca Świętego posłowie i senatorowie odśpiewali hymn narodowy. Wizyta w Sejmie była jednym z elementów siódmej pielgrzymki do Ojczyzny.


Komentarze
Pokaż komentarze