W ramach Dnia Papieskiego gdańskie organizacje katolickie zapraszają wszystkich ludzi dobrej woli do udziału w Marszu dla Życia i Rodziny, zorganizowanym w obronie godności życia, małżeństwa i rodziny, który odbędzie się w niedzielę, 10 października 2010 r. o godz. 16.00 w Gdańsku.

„W Dzień Papieski całymi rodzinami odpowiadamy na wezwanie Jana Pawła II, aby stanąć po stronie cywilizacji życia i miłości z radością, odwagą i osobistym zaangażowaniem. Swoim uczestnictwem podkreślamy i dajemy świadectwo, jak wielką wartością dla nas jest rodzina oraz życie i szczęście każdego dziecka.
Warto nauczyć młodych świętować radośnie miłość i wartość ludzkiego życia, i dostrzegać w tym własne szczęście. Warto mobilizować do odważnej publicznej manifestacji wartości, za którymi się opowiadamy.
Przyjdźmy całymi rodzinami! Zaprośmy przyjaciół!
Przynieśmy ze sobą kolorowe chusty, którymi będziemy mogli machać. Dajmy do rąk naszych dzieci papieskie i polskie chorągiewki, które na pewno są w naszych domach. To będzie radosny marsz! Każdy także dostanie balonik oraz pamiątkowy breloczek”.
Więcej na stronie poświęconej idei marszu,
patrz tutaj.
Miejsce spotkania: Plac Solidarności (pod pomnikiem Poległych Stoczniowców).
Zbiórka:od godz. 15:30 i koncert zespołu „Ufam”
Zakończenie: Przy Kaplicy Królewskiej z przyrzeczeniami Duchowej Adopcji
Patronat nad marszem przyjął Arcybiskup Metropolita Gdański ks. Abp Sławoj Leszek Głódź, a jego organizatorem są Stowarzyszenia Rodzinne Archidiecezji Gdańskiej wraz z Duszpasterstwami działającymi na terenie archidiecezji oraz Wydziałem Katechetycznym i Duszpasterskim Kurii Metropolitalnej Gdańskiej.
MAR
[Fot. Archiwum]
mariuszroman.gdy@gmail.com
Mariusz A. Roman (ps. "Powstaniec" i „Hubal”), urodzony w 1969 roku - gdynianin w drugim pokoleniu, mgr politologii, specjalizujący się w samorządzie terytorialnym, ukończył również studia podyplomowe na kierunku zarządzania i przedsiębiorczości. Przywiązany do tradycyjnych wartości katolickich, od 1984 prowadził działalność niepodległościową, a od 1991 roku znany jest ze swojejdziałalności na Kresach.
W latach 80-tych tworzy w podziemiu struktury gdyńskiej Federacji Młodzieży Walczącej. Początkowo w składzie redakcji gdańskiego pisma FMW - „Monit”, następnie wydawał „Antymantykę” - pismo regionu Pomorze Wschodnie, oraz inicjował wydawanie pism: „Wolni” w Wejherowie, "Strzelec" w Chojnicach i „Piłsudczyk” w Gdańsku, a także szeregu pism szkolnych. Od 1987 r. działał w strukturach Polskiej Partii Niepodległościowej i wydawał pismo młodzieżowe „Szaniec”, inicjował wydawanie pisma „Solidarność i Niepodległość” wychodzącego na Wybrzeżu w latach 1989 - 1991. W maju i sierpniu 1988 roku czynnie wspomagał protest robotniczy na Wybrzeżu. Wielokrotnie represjonowany za działalność polityczną przez organa władzy komunistycznej.
W latach 1993-2002 redaktor naczelny „Prawicy Polskiej”, pisma redagowanego przez środowiska prawicowe Kaszub i Pomorza. Z czasem wokół „PP” powstało środowisko polityczne. Był pierwszym korespondentem „Naszego Dziennika” na Wybrzeżu. Współpracował z kilkoma ogólnokrajowymi tygodnikami prawicowymi, prasą polonijną oraz lokalną. Obecnie pisuje do kilku prawicowych portali internetowych.
W latach 1998-2006 radny Rady Miasta Gdyni. Przez trzy lata był w gdyńskim samorządzie, przewodniczącym komisji ds. Rodziny. Jest m.in. współautorem programu pomocy rodzinie oraz nowatorskiego projektu: „Bilet rodzinny elementem integrującym rodzinę wielodzietną w Gdyni”. Z jego inicjatywy powstał raport o stanie rodziny w Gdyni.
Nowości od blogera
Inne tematy w dziale Rozmaitości