0 obserwujących
4 notki
1461 odsłon
  934   0

„Gabriel Janowski. Historia prawdziwa.”Były Minister rolnictwa wraca do wydarzeń z 2000 r.

16 stycznia 2000 roku przeszedł do historii polskiej polityki jako dzień 10 skoków byłego ministra rolnictwa Gabriela Janowskiego. Za tym „śmiesznym ” nagraniem przytaczanym jako jedna z anegdot polskiej polityki kryje się jednak dramat człowieka i jego rodziny.

Odwołanie Ministra Skarbu

W styczniu 2000 roku doszło do debaty nad odwołaniem ówczesnego ministra skarbu Emila Wąsacza. Jednym z głównych inicjatorów był Gabriel Janowski. Jak mówi sam Janowski: „Krótko przed konferencją mój były współpracownik, lekarz Zygmunt Hortmanowicz podał mi środki odurzające, jako rzekome środki wzmacniające, a następnie w takim stanie zaciągnął przed kamery do Sali Kolumnowej”.


Brak pomocy w wyjaśnieniu sprawy

Gabriel Janowski po tym wydarzeniu kilkukrotnie apelował do różnych organów, m.in. do ówczesnego Marszałka Sejmu, ale też w związku z zawodem Hortmanowicza do Krajowej Izby Lekarskiej o zbadanie tej sprawy, ale nikt nie podjął próby wyjaśnienia tego zdarzenia. W polskiej polityce zdarzały się już przypadki, kiedy to odsądzano od czci i wiary polityka w związku z jakimś jego zachowaniem, a później okazywało się, że był on ofiarą przedwcześnie osądzoną. Przykładem jest chociażby były senator i scenarzysta filmowy Krzysztof Piesiewicz, który finalnie został oczyszczony z zarzutów zażywania substancji psychoaktywnych, gdyż padł ofiarą szantażystów. Może warto raz jeszcze przyjrzeć się sprawie Janowskiego?


Mimo próby dyskredytacji Gabriela Janowskiego, w dalszym ciągu angażuje się on w sprawy istotne dla Polski. Przyszedł czas, żeby wyjaśnić zaszłości historii. 3-minutowy film, który pozwoli każdemu wyrobić swoje własne zdanie na tamtą sytuacje. Czym są 3 minuty w porównaniu do 22 lat.


Zapraszamy do obejrzenia materiału:

https://www.youtube.com/watch?v=cPmlaviFbHY

Lubię to! Skomentuj7 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka