0 obserwujących
43 notki
12k odsłon
  147   0

Nadzieje przed rozpoczęciem ME

Jutro w Serbii rozpoczynają się ME mężczyzn w piłce ręcznej.  Dla polskich szczypiornistów to szansa na bezpośredni awans na IO Londyn 2012,  lub otwarcie drogi do udziału w kolejnych turniejach eliminacyjnych do najbliższych Igrzysk Olimpijskich.  Idealnym rozwiązaniem byłoby zajęcie przez polską reprezentację pierwszego miejsca w ME i automatyczny awans,  względnie porażka w finale z Francją również gwarantująca grę na londyńskich igrzyskach.

Reprezentacja prowadzona przez Bogdana Wentę ma z różnych powodów mocno zmieniony skład.  Dla takich graczy jak Mariusz Jurasik lub Artur Siódmiak nieubłagany okazał się czas i młodsi rywale o miejsce w reprezentacji.  Sławomir Szmal,  Marcin Lijewski,  Tomasz Rosiński i Bartłomiej Tomczak przegrali z kontuzjami.  Mam nadzieję,  że absencje utytułowanych i doświadczonych graczy nie tylko nie obniżą poziomu gry naszej reprezentacji,  ale pozwolą wykreować nowe gwiazdy polskiego męskiego handballu.

Polski męski szczypiorniak obok polskiej żeńskiej i męskiej siatkówki to nasze "eksportowe" gry zespołowe. Obecnie dwa polskie kluby rywalizują w handballowej Lidze Mistrzów.  Polscy piłkarze ręczni z powodzeniem grają w czołowych klubach europejskich przede wszystkim w Bundeslidze. I nie są tam bynajmniej zapchajdziurami tylko podstawowymi graczami a nierzadko wiodącymi postaciami.

Na koniec powodzenia dla naszych piłkarzy ręcznych na ME w Serbii i pytanie.  Czy młodsi kibice szczypiorniaka w Polsce wiedzą skąd to określenie szczypiorniak się wzieło?

Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale