2 obserwujących
38 notek
11k odsłon

Szwedzkie "lagom är bäst" - czyli w sam raz

Albo nie za dużo, nie za mało, dosyć, odpowiednio do sytuacji, wszystko w miarę, dokładnie tak jak chcesz, bez przesady. Złośliwi mówią, że szwedzkie „lagom”, czyli umiarkowanie w każdej sytuacji jest wynikiem stosowania przez lata prawa Jante, zgodnie z którym lepiej się nie wychylać. Czyli robić wszystko w sam raz, aby nie narazić się innym.
Pomnik Dowborczyka

Pomnik Dowborczyka

Wszystko zaczęło się od zdjęcia. Chyba było to w 1937 albo 1938 roku. Stryj bawił się w fotografowanie. Ta zabawa okazała się potem dość ważna, ale nie ubiegajmy faktów... Wtedy nad Wisłą fotografował pomnik Dowborczyków, albo raczej mojego ojca na tle pomnika. Później, już we wrześniu 1939 roku fotografował zniszczoną Warszawę, a to, co sfotografował mogliśmy w oglądać na wystawie w Muzeum Historycznym Miasta Warszawy.
Długie lato w Andaluzji

Długie lato w Andaluzji

Słońce wschodzi z lewej strony horyzontu. Pojawia się wczesnym i chłodnym jeszcze porankiem nad rybackim portem w Fuengiroli, do którego właśnie wracają kutry z nocnym połowem. Na nadbrzeżu czekają na tę chwilę miłośnicy świeżych ryb na śniadanie. Kupują je od rybaków bezpośrednio z pokładu, zanim trafią na pobliski poranny targ rybny.