master cv master cv
63
BLOG

Literatura użytkowa

master cv master cv Rozmaitości Obserwuj notkę 3

Instrukcja użytkowania publicznej toalety stacjonarnej typu KOMPAKT. 

1. Przed użyciem niniejszej instrukcji uruchom moduł oświetlenia lokalnego (dalej: LIU – Local Illumination Unit).

2.Urządzeniem w rozumieniu niniejszej instrukcji jest moduł główny toalety stacjonarnej w postaci komory centralnej wraz z osłonami – wewnętrzną i zewnętrzną.

3.Systemem w rozumieniu niniejszej instrukcji jest Urządzeniewraz z modułem płukania.

4. Przed zainicjowaniem pojedynczej sesji w Systemie należy dokonać weryfikacji posiadanej przez użytkownika autoryzacji dostępu do Systemu według oznaczenia Kategorii Użytkownika umieszczonego w danej lokalizacji Systemu.

5. Ustala się dwie podstawowe Kategorie Użytkowników Systemu:

1) kategoria K – oznaczona symbolem w postaci okręgu lub równoważnym,

2)    kategoria M – oznaczona symbolem w postaci trójkąta lub równoważnym.   

6. W szczególnie uzasadnionych przypadkach, których użytkownik nie mógł przewidzieć i które pozostają poza kontrolą użytkownika, w szczególności jeżeli dostęp do Systemudedykowanego dla danej Kategorii Użytkowników jest niemożliwy lub nadmiernie utrudniony a zwłoka w dostępie do Systemu zagraża powstaniem istotnej, niepowetowanej szkody (Siła Wyższa), użytkownik może skorzystać z Systemu dedykowanego dla danej Kategorii Użytkowników mimo braku stosownej autoryzacji (autoryzacja tymczasowa). W takim wypadku użytkownik zobowiązany jest niezwłocznie zawiadomić w zwyczajowo przyjęty sposób autoryzowanych użytkowników danego Systemu o zaistnieniu przesłanek, o których mowa w zdaniu poprzednim oraz przewidywanym czasie ich trwania.

7. Autoryzacja tymczasowa traci moc wraz z ustaniem przesłanek, o których mowa w pkt 6 zdanie pierwsze. Nie dotyczy to sesji w Systemie otwartej przed ustaniem powyższych przesłanek, która podlega kontynuacji i zamknięciu na podstawie autoryzacji tymczasowej, z tym że czas kontynuacji sesji nie może przekraczać pięćdziesiątej części dnia roboczego danej lokalizacji Systemu.

8. Zainicjowanie pojedynczej sesji w Systemie może się odbyć wyłącznie po przeprowadzeniu następującej procedury eskalacji:

1)    osłonę zewnętrzną należy umieścić w pozycji wertykalnej bez jej odłączania od reszty Urządzenia,

2)    osłonę wewnętrzną należy pozostawić w konfiguracji horyzontalnej z zastrzeżeniem pkt 8.3 poniżej,

3)    jeżeli użytkownik należy do kategorii wymienionej w pkt 5.2 powyżej, a sesja w Systemiedotyczy wyłącznie zawartości tymczasowej Systemu określonej w § 3 pkt 2 rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 11 czerwca 2003 r. w sprawie wykazu środków działających podobnie do alkoholu oraz warunków i sposobu przeprowadzania badań na ich obecność w organizmie (Dz. U. nr 116, poz. 1104 ze zm.) do osłony wewnętrznej stosuje się odpowiednio postanowienie pkt 8.1 powyżej.

9. Osłony Urządzenia powinny znajdować się w pozycji określonej w pkt 8.1-3 powyżej przez cały czas trwania sesji w Systemie.

10. Pojedyncza sesja w Systemie nie powinna przekraczać setnej części dnia roboczego danej lokalizacji Systemu. Po upływie powyższego terminu administrator Systemu jest uprawniony do przerwania sesji otwartej przez użytkownika, chyba że użytkownik uzyskał uprzednią pisemną autoryzację administratora Systemuna sesję przekraczającą termin określony w zdaniu pierwszym niniejszego pkt 10 (autoryzacja szczególna). Uprawnienia określone w niniejszym pkt 10 nie uchybiają pozostałym uprawnieniom administratora Systemuokreślonym w niniejszej instrukcji bądź wynikającym z przepisów prawa.

11. W wypadkach szczególnie uzasadnionych, w szczególności w razie okazania przez użytkownika stosownego zaświadczenia lekarskiego odmowa udzielenia autoryzacji, o której mowa w pkt 10 może nastąpić jedynie z ważnych powodów.

12. Autoryzacja szczególna udzielana jest na czas oznaczony. Po upływie terminu na jaki autoryzacja szczególna została udzielona, postanowienia o autoryzacji zwykłej stosuje się odpowiednio.

13. Ryzyko przypadkowej utraty lub uszkodzenia Systemu w czasie sesji spoczywa wyłącznie na użytkowniku.

14. Materiały eksploatacyjne związane z sesją w Systemie są dostępne użytkownikowi w stanie „as is”. W razie ich braku użytkownik jest zobowiązany do zapewnienia niezbędnych materiałów na własny koszt i ryzyko. Postanowienia niniejszego pkt 14 stosuje się odpowiednio do przepustowości Systemu oraz zabezpieczeń lokalizacji Systemu. Administrator Systemu nie udziela żadnych wyrażonych wprost bądź dorozumianych gwarancji związanych z Systemem, jego funkcjonalnością bądź przepustowością.

15. Zamknięcie sesji w Systemie następuje poprzez inicjację modułu płukania, usunięcie zawartości tymczasowej Systemu związanej z sesją, ustawienie obu osłon Urządzenia w pozycji horyzontalnej oraz dezaktywację LIU. Użytkownik Systemu jest obowiązany do zachowania najwyższej staranności przy wykonywaniu powyższych czynności i odpowiada za ich rezultat.

16. W razie niewykonania lub nienależytego wykonania zamknięcia sesji w sposób opisany w pkt 15 uważa się, że sesja nie została zamknięta.

17. W razie zwłoki użytkownika Systemu w zamknięciu sesji administrator Systemu jest uprawniony do naliczenia kary umownej w wysokości 5 % najniższego miesięcznego wynagrodzenia określonego w odrębnych przepisach za każdy rozpoczęty kwadrans zwłoki, co nie uchybia prawu administratora Systemu do dochodzenia odszkodowania uzupełniającego na zasadach ogólnych. Administrator Systemu może również zlecić wykonanie zastępcze obowiązków określonych w pkt 15 powyżej osobie trzeciej na koszt i ryzyko użytkownika Systemu, jest również uprawniony do anulacji autoryzacji użytkownika Systemu.

18. Użytkownik pozbawiony autoryzacji jest wyłączony od korzystania z Systemu. Postanowień pkt 6 i 11 nie stosuje się. Anulacja autoryzacji następuje na czas oznaczony. Okres pozbawienia autoryzacji liczy się w miesiącach i latach – od 1 miesiąca do lat 3.

19. Administrator Systemu ponosi odpowiedzialność odszkodowawczą za szkody związane z korzystaniem z Systemu wyłącznie w razie rażącego niedbalstwa i wyłącznie do wysokości koniecznych, udokumentowanych, bezpośrednich nakładów poniesionych przez użytkownika, nie więcej jednak niż do kwoty 10 zł za każde zdarzenie szkodowe.

20. Odpowiedzialność za System jako produkt niebezpieczny ponosi wyłącznie producent Systemu.

21. Administrator Systemu jest uprawniony do powiadomienia użytkowników w zwyczajowo przyjęty sposób o przerwie w dostępie do Systemu. W takim wypadku wyłącza się w całości odpowiedzialność administratora Systemu za przerwę w dostępie do Systemu.

22. Jeżeli użytkownik Systemu korzysta z Systemu w miejscu wykonywania obowiązków pracowniczych bądź kontraktowych, uważa się że korzystanie z Systemu następuje w związku z wykonywaną przez tego użytkownika działalnością zawodową, co wyłącza zastosowanie przepisów o stosunkach konsumenckich.

23. W sprawach nieuregulowanych niniejszą instrukcją stosuje się międzynarodowe standardy WTO, publikowane przez tę organizację na stronie internetowej: http://www.worldtoilet.org/aboutus8.asp

24. Użytkownik poprzez zajęcie miejsca w lokalizacji Systemu wyraża bezwarunkową i nieodwołalną zgodę na związanie warunkami niniejszej instrukcji.

 

master cv
O mnie master cv

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze (3)

Inne tematy w dziale Rozmaitości