49 obserwujących
385 notek
392k odsłony
670 odsłon

25 maja - święto Bohaterów

Polscy Bohaterowie KL Auschwitz (fot.Michał Tyrpa).
Polscy Bohaterowie KL Auschwitz (fot.Michał Tyrpa).
Wykop Skomentuj1

Od stycznia 2008 r. uczestnicy akcji społecznej „Przypomnijmy o Rotmistrzu” („Let’s Reminisce About Witold Pilecki”) dążą do ustanowienia rocznicy zgładzenia rtm.Witolda Pileckiego europejskim Dniem Bohaterów Walki z Totalitaryzmem.

O szczegółach na temat dotychczasowych działań w ramach naszej apolitycznej inicjatywy obywatelskiej, a także tego w jaki sposób uczcimy 63. rocznicę śmierci Ochotnika do Auschwitz, można się dowiedzieć pod adresem:

www.michaltyrpa.blogspot.com

O tym, dlaczego to właśnie 25 maja powinien stać się w całej Europie świętem Bohaterów, pisałem w lutym 2008 r., por. „Trzeba dać świadectwo Rotmistrzowi Pileckiemu”.

Jakie znaczenie dla nas wszystkich ma cześć oddawana najmężniejszym, mówiłem trzy lata temu w Pałacu Działyńskich w Poznaniu, zob. „Witold Pilecki – miles christianus, patron Bohaterów Zmagań z Totalitaryzmem”, a także dwa lata temu w Collegium Norwidianum Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, skany wystąpienia pt. „Witold Pilecki – polskość w godzinie próby” można znaleźć w materiale: „Przypomnijmy o Rotmistrzu – nie tylko w Lublinie, nie tylko przed eurowyborami” .

25 maja wciąż nie jest oficjalnie ustanowionym europejskim świętem. Dla nas jednak, dla „przypominających o Rotmistrzu”, data śmierci twórcy Związku Organizacji Wojskowej w KL Auschwitz świętem już się stała. Dlatego, bez względu na opieszałość polityków i zakłamanie mediów, także dziś, donośniej niż zwykle zabrzmi nasze Herbertowskie pozdrowienie:

Przypomnijmy o Rotmistrzu! Trzeba dać świadectwo..

 

Zob. także:

http://mementomori.salon24.pl/posts/

Zobacz galerię zdjęć:

Polscy Bohaterowie KL Auschwitz (fot. Michał Tyrpa).
Polscy Bohaterowie KL Auschwitz (fot. Michał Tyrpa). Polscy Bohaterowie KL Auschwitz (fot. Michał Tyrpa).
Wykop Skomentuj1
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale