Blog
Memento mori..
Michał Tyrpa
Michał Tyrpa inicjator akcji "Przypomnijmy o Rotmistrzu" ("Let's Reminisce About Witold Pilecki")
49 obserwujących 385 notek 385870 odsłon
Michał Tyrpa, 22 czerwca 2012 r.

Pytamy polityków o rtm.Pileckiego

Moneta wydana przez NBP na wniosek Fundacji Paradis Judaeorum z okazji 65. rocznicy oswobodzenia KL Auschwitz.
Moneta wydana przez NBP na wniosek Fundacji Paradis Judaeorum z okazji 65. rocznicy oswobodzenia KL Auschwitz.

Wolontariusze akcji społecznej „Przypomnijmy o Rotmistrzu” („Let’s Reminisce About Witold Pilecki”) pytają posłów na Sejm, senatorów i europosłów o działania na rzecz upamiętnienia w Polsce i Europie rtm.Witolda Pileckiego – symbolu heroicznego wymiaru człowieczeństwa.

Od stycznia 2008 r. trwa apolityczna inicjatywa obywatelska pod hasłem „Przypomnijmy o Rotmistrzu” („Let’s Reminisce About Witold Pilecki”). Jej zasadnicze cele to: a) upowszechnienie tzw. „Raportu Witolda” z 1945 r., b) lobbing na rzecz superprodukcji opowiadającej losy Ochotnika do Auschwitz, c) ustanowienie 25 maja europejskim Dniem Bohaterów Walki z Totalitaryzmem. Uczestnicy akcji podjęli również starania o beatyfikację rtm.Pileckiego.

W ostatnim czasie wolontariusze akcji „Przypomnijmy o Rotmistrzu” („Let’s Reminisce About Witold Pilecki”) zaapelowali do prezydenta Stanów Zjednoczonych o wsparcie działań mających na celu uzupełnienie ekspozycji amerykańskich muzeów Holocaustu o informacje o dokonaniach twórcy Związku Organizacji Wojskowej w KL Auschwitz, zob. depeszę KAI z 2 czerwca 2012 r. „Przypominają Obamie o rotmistrzu Pileckim”.

Uczestnicy inicjatywy zaangażowali się także w uczczenie święta państwowego, które upamiętnia polskie ofiary niemieckiego narodowego socjalizmu, zob. materiał „Narodowy Dzień Pamięci 14 czerwca 2012”.

20 czerwca b.r. w serwisie społecznościowym Facebook zostało zainicjowane kolejne wydarzenie w ramach akcji społecznej „Przypomnijmy o Rotmistrzu” („Let’s Reminisce About Witold Pilecki”).

W kontekście nadchodzących wakacji oraz wydarzeń z ostatnich dwunastu miesięcy, wolontariusze akcji rozsyłają do polskich europosłów, posłów na Sejm i senatorów, ankietę zawierającą trzy pytania odnośnie aktywności parlamentarzystów i europarlamentarzystów w ramach upamiętnienia Witolda Pileckiego - postaci, która stanowi symbol heroicznego wymiaru człowieczeństwa.

Szczegóły w opisie wydarzenia:

http://www.facebook.com/events/409809035724041/

Przypomnijmy o Rotmistrzu! Trzeba dać świadectwo..

 

Zob. także profil akcji na Facebooku

 

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

darmowy hosting obrazków Przypomnijmy o Rotmistrzu / Let's Reminisce About Witold Pilecki on Facebook. Doświadczając kolejnych erupcji Inferno Polonico, przed oczami duszy widzę Witolda Pileckiego, który do nas, wolontariuszy akcji społecznej "Przypomnijmy o Rotmistrzu" ("Let's Reminisce About Witold Pilecki mówi"), mówi:"Z powodu mojego imienia będą was nienawidzić" (Mt 24,9)

Ostatnie notki

Ostatnie komentarze

  • Dziękuję, Siłaczko, za ten pomysł. Dziękuję Ewie Romanow za opracowanie graficzne. Cieszę...
  • Tak, to piękne świadectwo to wielka nagroda na dziesięciolecie znienawidzonej przez polskie...
  • @SIŁACZKA On też miał s w o j e r a c j e ! Więcej empatii, Siłaczko! I odrobinę...

Tematy w dziale