50 obserwujących
385 notek
416k odsłon
  722   0

Pytamy polityków o rtm.Pileckiego

Moneta wydana przez NBP na wniosek Fundacji Paradis Judaeorum z okazji 65. rocznicy oswobodzenia KL Auschwitz.
Moneta wydana przez NBP na wniosek Fundacji Paradis Judaeorum z okazji 65. rocznicy oswobodzenia KL Auschwitz.

Wolontariusze akcji społecznej „Przypomnijmy o Rotmistrzu” („Let’s Reminisce About Witold Pilecki”) pytają posłów na Sejm, senatorów i europosłów o działania na rzecz upamiętnienia w Polsce i Europie rtm.Witolda Pileckiego – symbolu heroicznego wymiaru człowieczeństwa.

Od stycznia 2008 r. trwa apolityczna inicjatywa obywatelska pod hasłem „Przypomnijmy o Rotmistrzu” („Let’s Reminisce About Witold Pilecki”). Jej zasadnicze cele to: a) upowszechnienie tzw. „Raportu Witolda” z 1945 r., b) lobbing na rzecz superprodukcji opowiadającej losy Ochotnika do Auschwitz, c) ustanowienie 25 maja europejskim Dniem Bohaterów Walki z Totalitaryzmem. Uczestnicy akcji podjęli również starania o beatyfikację rtm.Pileckiego.

W ostatnim czasie wolontariusze akcji „Przypomnijmy o Rotmistrzu” („Let’s Reminisce About Witold Pilecki”) zaapelowali do prezydenta Stanów Zjednoczonych o wsparcie działań mających na celu uzupełnienie ekspozycji amerykańskich muzeów Holocaustu o informacje o dokonaniach twórcy Związku Organizacji Wojskowej w KL Auschwitz, zob. depeszę KAI z 2 czerwca 2012 r. „Przypominają Obamie o rotmistrzu Pileckim”.

Uczestnicy inicjatywy zaangażowali się także w uczczenie święta państwowego, które upamiętnia polskie ofiary niemieckiego narodowego socjalizmu, zob. materiał „Narodowy Dzień Pamięci 14 czerwca 2012”.

20 czerwca b.r. w serwisie społecznościowym Facebook zostało zainicjowane kolejne wydarzenie w ramach akcji społecznej „Przypomnijmy o Rotmistrzu” („Let’s Reminisce About Witold Pilecki”).

W kontekście nadchodzących wakacji oraz wydarzeń z ostatnich dwunastu miesięcy, wolontariusze akcji rozsyłają do polskich europosłów, posłów na Sejm i senatorów, ankietę zawierającą trzy pytania odnośnie aktywności parlamentarzystów i europarlamentarzystów w ramach upamiętnienia Witolda Pileckiego - postaci, która stanowi symbol heroicznego wymiaru człowieczeństwa.

Szczegóły w opisie wydarzenia:

http://www.facebook.com/events/409809035724041/

Przypomnijmy o Rotmistrzu! Trzeba dać świadectwo..

 

Zob. także profil akcji na Facebooku

 

Zobacz galerię zdjęć:

Kazimierz Zając (w Auschwitz nr 261) czyta pod Ścianą Straceń list do premiera. 14 czerwca 2011 r.
Kazimierz Zając (w Auschwitz nr 261) czyta pod Ścianą Straceń list do premiera. 14 czerwca 2011 r. Skan listu do premiera z 14 czerwca 2011 r. Załącznik do listu do premiera - pocztówka akcji "Przypomnijmy o Rotmistrzu" ("Let's Reminisce About Witold Pilecki"). Skan listu do Prezydenta RP z 14 lipca 2011 r. Kartka pocztowa z pytaniami wysyłanymi do posłów od 20 lipca 2012 r. +1 zdjęcie
Lubię to! Skomentuj8 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale