28 obserwujących
299 notek
409k odsłon
  122   0

Jak Człowiek staje się niewolnikiem?

Ten post będzie wisiał bardzo krótko, bo z pozoru jest nie na temat.

Na początku pomyślałem o tytule: „Jak Człowiek staje się małpą, czyli coś o ewolucji”. Ale zrezygnowałem z obawy przed falą protestów. Człowiek może być niewolnikiem, ale nie małpą.

Mam takie doświadczenie: - Ktoś powie: „miotła” – 156 753 osoby wezmą to do siebie i poczują się urażone. Ktoś powie: „Niemiec” – obrazi się tylko jedna osoba, Biedroń. Nie znam pana Biedronka, nie mam kompletnie pojęcia kim on jest i zupełnie nie rozumiem skąd jego uprzedzenie do tej narodowości. Niezbadane są wyroki ludzkiej urazy.

Kilka dni temu odwiedziła mnie znajoma, właśnie wróciła z kilkutygodniowej wycieczki do Kanady. Wpadła po północy, na nieco spóźnioną kolację, po 6 latach zupełnego braku wszelkich kontaktów. Wiedziała, że w moim domu tak można, nikt nie poczuje żadnej urazy. Zaznaczam, nie jestem starym kawalerem, w domu jest zwykle pełno ludzi. Orientacja seksualna normalna od wielu pokoleń, dlatego jestem. Wyjaśniam, by uniknąć w ten sposób jakiś nieczystych skojarzeń, choć z kolei nie mam pojęcia, dlaczego niby, miały by one być nieczyste.

Znajoma zamieszkała w miasteczku niedaleko Toronto. Ta miejscowość to prawdziwa wieża Babel, wszystkie narody ze wszystkich kontynentów, skupione w jednym miejscu i żadnej szansy, by nawet dalszym sąsiedztwie mieszkał ktoś podobnej nacji. To nie jest żadna groteska, ani opowieść wymyślona. Tak się zdarzyło.

Tamtejsza WŁADZA, w TROSCE o komfort psychiczny mieszkańców, uchwaliła prawo zakazujące urażania uczuć religijnych. Za urażenie tych uczuć - grzywna pięć tysięcy. Przesłanką wystarczającą do ukarania jest oświadczenie pokrzywdzonego, który poczuł się urażony. Krzywdzący może nawet nie wiedzieć o tym, że uraża.
- Skąd może to wiedzieć? Przecież nie ma zielonego pojęcia o języku, kulturze, zwyczajach żadnego z sąsiadów. Strach się odezwać!

Znajoma opowiadała, że już w chwili przyjazdu miasteczko sprawiało upiorne wrażenie. Ludzie tam nie rozmawiali. Nikt z nikim.
Jedynym znakiem kontaktu pozostało tylko podniesienie ręki w powitalnym geście i nieśmiały okrzyk: - Hey! To wszystko. Grób.
Wszystko ze STRACHU przed urażaniem uczuć religijnych…


Słowa kluczowe: Poprawność polityczna, Koniec


Lubię to! Skomentuj10 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale