28 obserwujących
299 notek
409k odsłon
  106   0

@ Słucham teraz w TVP3 posła Wierzejskiego i słyszę objawy paran

Powiedział, że zatrzymanie i ewentualne aresztowanie Janusza Kaczmarka tylko uwiarygodniło go, jako kandydata na premiera.
Siedzący za moimi plecami syn skomentował to tak:
Bez zmrużenia oka.  Idiota.
Jedyną konsekwencją polityczną z tej bzdury może być protest ambasadora Boliwii, przeciwko znieważaniu jego narodu.

Tak to wygląda na pierwszy rzut oka. Ale problem jest głębszy, zacytuję dwa swoje komentarze z ostatnich dwóch dni.Dzisiaj poseł Paweł Graś żąda, aby PiS przestał bać się prawdy. Stawiam poważny zarzut posłowi Pawłowi Grasiowi. Zarzut jest taki, Poseł Paweł Graś jak do tej pory robi wszystko, aby prawdę ukryć. Pozostaje mi tylko zapytać dlaczego to czyni?

Zgodnie z dotychczasową praktyką Platformy Obywatelskiej i SLD samo postawienie nawet wymyślonego zarzutu wystarczy do tego, aby  był uznany za dowód. Kłamstwo jest dowodem winy, wystarczy, aby było sformułowane w formie zarzutu. W tej konwencji opisałem tuż przed weekendem moją ocenę wyczynu ideowego przywódcy tęczowej opozycji Romana Giertycha. Jest to zapis pierwszego wrażenia laika, tak jak to widzi i może interpretować zwykły człowiek. Jest to więc opinia kogoś z elektoratu. Zacytuję teraz fragment tekstu: „Ujawniam plan Romana Giertycha

Teraz komisja Pawła Grasia, dzieki bardzo przemyślnemu podstępowi Romana Giertycha, zamiast bawić się nieformalnymi wynurzeniami Kaczmarka, podejrzanego o poważne przestępstwo przeciwko polskiemu wymiarowi sprawiedliwości, będzie miała dowody ze świadków. Już trzech świadków. To jest prawdziwy sukces. Założę się o kubek zwietrzałego piwa, że już dzisiaj Poseł Paweł Graś siedzi z Kornatowskim i Marcem i nagrywają treść zeznań, piszą protokół, tak aby na piątek było już wszystko na czysto. Komorowski ze Szmajdzińskim robią symulacje faktograficzne, a Poseł Ryszard Kalisz jak zwykle zbliża się na swoim rowerze, jak fatum, albo nawet dobre mzimu komunizmu. Prawdopodobnie, gdyby rzeczywiście komuś zależało na ustaleniu prawdy, to zgodnie z k.p.k wszyscy trzej powinni siedzieć w areszcie, aby nie mogli się porozumiewać, nawet na spacerach nie mogliby się spotykać. A zręczny chwyt towarzysza Giertycha daje im możliwość spokojnej narady gdzieś w rządowej willi, może w Magdalence, albo na Parkowej. Wszyscy trzej podejrzani siedzą sobie razem z prokuratorami, sędziami i doradcami prawnymi i preparują wiarygodne zeznania.

Odsyłam do pełnego tekstu, link obok. Z mojego fotela wyborcy, mam poważne powody podejrzewać całą tęczową koalicję o matactwa i próbę ukrycia prawdy, jawne już działane w obronie przestępców. Podejrzewam ich o umyślne wymuszenie na Sejmie zgody na matactwo, którego celem jest ukrycie prawdy. Podejrzewam posła Pawła Grasia o zamiar uniemożliwienia PiSowi ujawnienia prawdy. O jawne porozumienie z przestępcami przebranych w owcze skóry polityków. Wyborca ma prawo tak to interpretować. Zbyt agresywna wiara w kłamstwa ludzi uwikłanych w przestępstwa wygląda na rozmyślne nadużycie, tylko po to, aby ukrywać zwykłe łapownictwo Leppera. Widzę to jako oszukańcze wpieranie własnych brudnych myśli stronie uznanej za przeciwną. Zgodnie z logiką Wałęsy. Nie mam, żadnych dowodów, ale przecież tak się robi!

To jest sygnał do PO. Zastanówcie się, jak Wasze zaślepienie w nienawiści może być odbierane przez wyborców. To ja pójdę z kartką wyborczą do głosowania. A podejrzewam Was panowie o działanie w złej wierze, a panowie upewniacie mnie w tym przekonaniu. Kłamstwo ma w demokratycznym kraju bardzo krótkie nogi. Chyba że planujecie zamach stanu, o co was zaczynam podejrzewać. Mam do tego prawo, sami mi to sugerujecie Waszym nieuczciwym działaniem. I oto druga, zbudowana na realnych faktach, hipoteza skłaniająca mnie do tego przekonania:

Buzek zapytał Tuzka, jak platforma zamierza wytłumaczyć się po wyborach przed społeczeństwem, z działań które zamierza podjąć?Tak mu się to wymknęło. Wiem, że Buzek był premierem, gdy doszło do afery z Eureco.
Wiem, że Krzaklewski przez nieostrożność doprowadził do oszustwa w sprawie tej transakcji. Akurat mogę z dużą pewnością twierdzić, że pokazał swoją głupotę i dał się bezkarnie podejść. Niekompetencję pokazała Pani minister skarbu. Mam na to dowód,
Wiem, że Kaczmarek czynnie uczestniczył w matactwie w sprawie Eureko, wiem, że to co zrobił była działaniem na szkodę Skarbu Państwa. Nie mogę tego dowieść, w blogu naturalnie.
Nie wykluczam, że Buzek wystąpił na konwencji PO pod naciskiem, bo Tuzek ma na niego politycznego "haka". Może to pytanie było wyrzutem do Tuzka,...

Może.
Ale niestety, spodziewam się czegoś gorszego, przecież już mamy do czynienia z jawnym zamachem stanu, który już dawno pożegnał się z prawem i praworządnością.
Czego się mogę spodziewać? A chociażby stanu wojennego, siłowego odsunięcia PiSu od władzy. Słowo siłowe w moim podejrzeniu może oznaczać zamach parlamentarny, poprzez upozorowanie fałszywimi zarzutami niby legalnego przewrotu parlamentarnego, aż do użycia siły fizycznej, łącznie z próbą zaproszenia sił zbrojnych obcego mocarstwa. Proszę w tym momencie nie używać argumentów, zwykle stosowanych przez politycznych oszustów. Że niby nie mam w porzadku ze zdrowym rozsądkiem. Nie jestem pod wpływem narkotyków. Po prostu nie mam podstaw wam ufać, a to co czynicie uzasadnia moje przypuszczenie.
Lubię to! Skomentuj27 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale