28 obserwujących
299 notek
409k odsłon
  547   0

Wydarzyło się dzisiaj coś niezwykle dla Polski ważnego.

"Polska Brama" do kaukaskiej ropy, dla Polski i Europy została otwarta. Sukces wileńskiego szczytu energetycznego jest konkretnym potwierdzeniem zrealizowania kolejnego etapu, wspaniałego projektu polskiej geopolityki XXI wieku. Jest to program dla Polski, zakrojony z niezwykłą wyobraźnią.  Jest to program który może być znakomicie wykorzystany dla pokrzepienia polskich serc, ustawiający pozycję polskiego Państwa Narodowego na należnej mu pozycji szóstego państwa Unii Europejskiej, lidera gospodarczego, otwierającego na wschód program  europejskiej gospodarki.

Jest to ponowne odkrycie idei Rzeczpospolitej Obojga Narodów!
Jest to prawdziwe nawiązanie do tradycji Roberta Schumana, którego idea Europejskiej Wspólnoty Węgla i Stali, była projektem integracji europejskiego wspólnego rynku. Dzieje się to w związku z prawdziwymi relacjami pomiędzy konkretnymi problemami rosyjskej sytuacji goaspodarczej i politycznej, a stanem polityki wschodniej w Unii Europejskiej. (Robiłem niedawno coś na kształt analizy SWOT rosyjskiej pozycji geostrategicznej, jestem przygotowany do odpowiedzi na konkretne pytania).
Ustawienie się elit polskiego dziennikarstwa i polityki w loży szyderców, razem z Władimirem Putinem i jego Dumą, razem z szydercami Kammiersanta, świadczy już o niegodziwej niekompetencji i zaślepieniu. Prywata interesu politycznego, paraliżuje ich zdolność widzenia świata.
Jest to europejski gospodarczy strzał sobie w stopę.

Sprawa krakowskiego zadania 
Wracając do starszej propozycji skierowanej do wszystkich dziennikarzy:

"Dziennikarze wszystkich miast i wiosek w Polsce, wesprzyjcie starania o Sukces Mistrzostw Europy w 2012 roku."

Proponuję uzupełnić to wezwanie o drugi, ambitny, narodowy program!
"Dziennikarze polscy, wesprzyjcie narodowy program budowy
"Polskiej Bramy do kaukaskiej ropy dla Polski i Europy - do 2012 roku".

Jest już zrobiony pierwszy udany krok, bardzo dobrze się zapowiada, może odnieść sukces. Jest to świetny sposób, na przywrócenie tradycji Rzeczpospolitej Obojga Narodów i nadanie jej współczesnego szkieletu ekonomicznego.

Wesprzyjmy ten projekt.
Copyright:

maryla i michael - 2007-05-12,  Salon24

____________________________________________________________________________ 

35stan zamieścił poniżej komentarz. Przeczytałem i uznałem, że najlepszą formą odpowiedzi będą dwa cytaty z mojego poprzedniego postu: "Tusk zaczyna mi się nie podobać":

Pierwszy:
"Jest to tragiczne autopodsumowanie frustracyjnej definicji  polityki Platformy Obywatelskiej. Donald Tusk, całkowicie naturalnie i szczerze stawia sam siebie, razem z elitami swojego ugrupowania politycznego poza Polską, na zewnątrz, wstydzi się jej obrazu. Wstydzi się wszystkiego co "W Tej Polsce", gardzi tymi mohairowymi beretami, tym okropnym polskim katolicyzmem, tym niezrozumiałym dla niego, zaściankowym katolicyzmem. Chciałby, żeby Polska stała się w pełni Europejskim krajem, takim jakimi są Francja, Niemcy, ostatnio Irlandia,... tak jak On te kraje widzi. Niestety widzi je zbyt prymitywnie, za bardzo powierzchownie.

Bankructwo tej polityki polega na tym, że Polska nie musi stawać się europejska, ona jest europejska od tysiąca lat. Polska wnosi do Unii niezmiernie ważne wiano, które najpierw trzeba dostrzec i docenić, aby mieć moralne prawo wypowiadania się w ważnych dla Polski sprawach.
Myślę, że mój tekst powinien mieć tytuł:
Strategiczny blamaż Tuska. "
I drugi cytat, aż do końca:
Rzekomo zawłaszczona przez PiS telewizja publiczna TVP1 poświęciła temu, najważniejszemu dzisiaj wydarzeniu, w głównym wydaniu swoich wiadomości zaledwie wzmiankę. Było to dla redakcji coś mniej ważnego od sensacyjnej eksmisji betanek i nie mniej wspaniałego alkoholowego, mocno już zwietrzałego wybryku Aleksandra Kwaśniewskiego.
W moim przekonaniu, świadczy to już o poważnej aberracji umysłowej polskiej państwowej telewizji państwowej, o głupocie polskiego środowiska dziennikarzy. Dyrdymały o panowaniu PiS nad tą telewizją uważam za nonsens. W rozliczeniu minut, może. Ale w rozliczeniu zrozumienia polskiego interesu narodowego niestety jest odwrotnie.

Jest to dowód aberracji umysłowej i atrofii tego, co moi dziadkowie nazywali polskim instynktem państwowym.

Zakończę, składając Donaldowi Tuskowi życzenia z okazji dnia zdrowia psychicznego. Dziś Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego___________________________________________________________________________
Przypisy:
[...] "Ropa, gaz, węgiel i krew" (maryla)
[...] "Putin zagrożony w grze o naftę" (conkret)
[...] "Polityczna poprawność, a mentalność totalitarna" (Agnieszka Kołakowska)
[...] "Kolonialna mentalność polskich elit" (EwaThompson)
[...] "O barierach epistemologicznych w kształceniu" (Eine)
[06] "Gra o sumie zerowej?" (michael)
[66] "Metafory i znaki szczególne „układu” (michael)
[67] "Rozważania o „układzie” (michael)

[79] "Katastrofalna prognoza dla Platformy Obywatelskiej!" (michael)
http://lista-obecnosci.blogspot.com/
http://coo.livenet.pl/
http://michael.salon24pl.biz/
____________________________________________________________________________
60.900
Lubię to! Skomentuj34 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale