28 obserwujących
299 notek
409k odsłon
  190   0

Wyzwania XXI wieku. W zachwycie nad cudzym bełkotem

Kołtun ufryzowany modnym frazesem postępowym nie przestaje być kołtunem. Półgłówkom od tego głowa puchnie monstrualnie, ale nie staje się wcale głową. Dureń wyzbyty nawyku i konsekwentnie pozbawiany odwagi do samodzielnego myślenia pozostaje zatopiony w zachwycie nad cudzym bełkotem jak owad w bursztynie. Na zawsze.
Tak napisał Maciej Rybiński „Polski kołtun cudzym bełkotem zachwycony"

Do prawdziwego zrozumienia rzeczywistości konieczne jest porzucenie zaklętych rewirów zniewolonego umysłu, uświadomienia sobie istnienia innych wariantów, nieznanych możliwości, uruchomienia myślenia systemowego. Jeśli dopuszczamy istnienie choć jeszcze jednego wariantu, automatyczne dopuszczamy nieskończenie wiele możliwości, metodą iteracyjną, indukcyjną, i jeszcze na wiele innych sposobów, CM=4, 8, 16 i dalej, dalej...
Niestety „Michnikowszczyzna", roliccy, żakowscy, panoszą się jak rdza, niesiołowscy sączą truciznę jedynego poglądu. Prowadzą w istocie do totalitarnej, faszystowskiej karykatury demokracji. Mówią fałszywie o wolności i demokracji, deifikują formalną czynność głosowania jako źródła demokracji. Ilość głosujących, zamiast jakości ich decyzji. Demokratura, to pawlakowa autodiagnoza tego układu.
To napisałem ja, w listopadzie 2007 . „Wyzwania XXI wieku. Stulecie chirurgów"

Kampania, która promowała udział w wyborach parlamentarnych, była przeprowadzona przez ponad 150 organizacji skupionych w koalicji „21pazdziernika.pl" W jej skład wchodzą m.in.: Forum Obywatelskiego Rozwoju, Fundacja im. Stefana Batorego i Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan. (...) W opinii Bochniarz, do sukcesu akcji przyczyniło się zaangażowanie mediów oraz to, że wzięły w niej udział największe agencje reklamowe i czołowe domy mediowe. Reklamy, które bezpłatnie ukazały się w telewizji, radiu, prasie i internecie miały wartość 2,5 mln zł.
To napisał Onet, dzisiaj. „Akcja "Zmień kraj" zmobilizowała miliony ludzi"

Otóż, faceci pracują w przekonaniu, że rządzenie jest cholernie łatwe. Wystarczy napisać jakąś ustawę i jest dobrze. A w ustawie zapisać to, co wydaje się, że będzie dobre. I cacy.
Nie są przestrzegane żadne zasady legislacji, które są nauczane na pierwszych latach studiów prawniczych w cywilizowanym świecie. Świat zćwiąkalizowany takich reguł nie zna.
Robią tak, jak wydaje się im, że będzie dobrze. Ale ich pojęcie o Świecie jest tak ograniczone, spłaszczone, jak u dziecka.
Pani Popiołkowa nawet, jest zdumiona.
W szczególności tacy prawodawcy nie mają zielonego pojęcia o możliwych skutkach, tak dłubanego prawa.
To napisałem znowu ja, także dzisiaj. „Antysemicka i antyamerykańska polityka rządu Donalda Tuska."

Lubię to! Skomentuj79 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale