28 obserwujących
299 notek
409k odsłon
  60   0

Ponawiam rekomendację. Nie głosować za ustawą o pozwoleniu na ra

Kto do diaska jest przeciwnikiem Unii Europejskiej? 

Rozmawiamy jak z głuchym. Powiadam chcę zintegrowanej Europy, chcę aby była lepsza, sprawniejsza. Nie jestem sam, chcemy wzmocnić Europę. Powiadamy, aby realnie Europę wzmocnić, instytucje Europejskie muszą być bardzo szybko reformowane, wtedy Unia Europejska będzie mogła rzeczywiście stanąć na wyskości zadania i rzeczywiście sprostać wyzwaniom XXI wieku. 

To wymaga pracy i rzeczywistego rozwiązywania konkretnych problemów. Traktat Lizboński spełniając ambicje środowisk politycznych eurokratów, jednocześnie powstrzymuje te prace. Porzuca pracę nad realną naprawą Unii Europejskiej, i już tylko z tego powodu naraża Europę na niebezpieczeństwo.

W rezultacie możemy powiedzieć o sobie, że jesteśmy racjonalnymi zwolennikami jakościowego wzrostu potencjału Unii Europejskiej, a Platforma Obywatelska, partie lewicowe, i Eurokracja są przeciwnikami tej polityki. Odmawiając wszelkiej dyskusji i rozważenia wariantów efektywnej polityki europejskiej, faktycznie działa przeciwko interesom Unii Europejskiej, jest faktycznym przeciwnikiem siły i potęgi Europy.  

Przepycha szkodliwe dla przyszłości Eurpy rozwiązania, nierzetelnymi metodami na granicy prawa, nie cofając się przed nadużyciem, kłamstwem a nawet jawnym oszustwem, unikając jak ognia merytorycznej debaty o sprawach faktycznie decydujących o przyszłości Europy.

Manipulacja z pośpiesznym przepychaniem ustawy ratyfikacyjnej w Polsce, błyskawiczny termin debaty w Senacie jest faktycznym zamachem na treść helskiego kompromisu zawartego przez premiera z prezydentem i już sygnalizuje nierzetelny zamiar, przypominający wyłudzenie tej ratyfikacji i wręcz w dzień jej spełnienia wyraźnie sygnalizując zamiar nie dotrzymania podjętego zobowiązania. Wrogowie siły i sukcesu integracji europejskiej nie wytrzymali nawet jednej doby, by nie pokazać jak bardo zależy im na dalszej rzetelnej grze.

Pojawiają się konkretne działania Platformy odbierające zabezpieczenie zawartego kompromisu. Rekomenduję dyscyplinę klubową i głosowanie przeciw.

Jeśli będzie inaczej trudno. Los zagrożonej Europy, tym bardziej w naszych rękach.

Rekomenduję głosowanie przeciw.

_________________________________________________________________________________________
Przypisy

[..] Inne spojrzenie na spiskową teorię dziejów (Murray N. Rothbard)
[..] "Kolonialna mentalność polskich elit" (Ewa Thompson)çobowiązkowe 
[..] Agnieszki Kołakowskiej "Polityczna poprawność, a mentalność totalitarna"
_________________________________________________________________________________________ 167.000

Lubię to! Skomentuj17 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale