miejsce ulgowe
"Biada potężnym istotom gdy wchodzą pomiędzy ostrza podrzędnych rycerzy" czyli "I Herkules dupa kiedy ludzi kupa".
3 obserwujących
104 notki
31k odsłon
151 odsłon

Oświecenie i Droga Krzyżowa

po miedzy
po miedzy
Wykop Skomentuj3

Motto: "Galilaee, vicisti!?"


Jednym z najbardziej okrutnych żartów historii jest fakt, że do obalenia uzurpatorskiej „władzy ludowej” przyczynił się w dużym stopniu suweren tj. „lud pracujący miast i wsi” a w szczególności wielkoprzemysłowa klasa robotnicza wykreowana przez władzę na pohybel miazmatom starego porządku z Kościołem na czele.


(z historycznego obowiązku muszę dodać, iż była ona, ta klasa, umiejętnie, skrycie  i zdalnie sterowana przez dwóch bliźniaczych
inteligentów żoliborskich, na co IPN będzie miał wkrótce jeszcze liczniejsze dowody).


Batalie o budowy Świątyń Pańskich w Nowej Hucie, walki o krzyże, strajki w Hucie im. Lenina świadczyły boleśnie, że klasa robotnicza jest niewdzięczna wobec swych najlepszych przedstawicieli i nie uznaje nawet „praw historycznych”.


Niejako epilogiem albo jeszcze jednym zwycięskim chichotem historii  niech będzie wczorajsza coroczna Droga Krzyżowa na nowohuckim os.Oświecenia jeśli odwołamy się desygnatu a właściwie do  znaczenia jakie nadaje mu prawica i wczoraj obecne Służby (Kościelne ).

image

Patron osiedla czyli epoka Oświecenia jest obwiniana przez prawicę za odejście od wiary, skierowanie się ku rozumowi, za indywidualizm ale  i za masowe mordy i ludobójstwo, za pętanie przez szatana, za  wszelkie zło, które zostało wyrządzone przez ostanie wieki.


Pytanie  czy w takim razie ospali krakowscy radni nie powinni byli zmienić nazwy w swoim czasie?

Raczej nie - bo ten ciekawy kontrast –procesji na Oświecenia (tak jest również  w Boże Ciało) stanowi mocne memento.
 

Dla mnie zaś  świadczy o tym, że na nic starania bezbożników walczących i ateizmu państwowego.

Kościół może polec jedynie z własnej ręki. A właściwie z rąk, które schowane pod kołdrą dają liczne przykłady...


Nie tylko o Kościele ale i o samej wierze pisał o ks. Tischner: „Nie spotkałem w moim życiu nikogo, kto by stracił wiarę po przeczytaniu Marksa i ...spotkałem wielu, którzy ją stracili po spotkaniu ze swoim proboszczem.”

image

P.S. Ponad pięć tysięcy osób przeszło w piątek wieczorem ulicami Rzeszowa rozważając stacje Drogi Krzyżowej. Podczas nabożeństwa modlono się za ofiary pedofilii w ramach Dnia Modlitwy i Pokuty wynagradzającej za grzechy wykorzystywania seksualnego małoletnich przez duchownych.

„Chcemy dzisiaj, stając razem do modlitwy wynagradzającej, uczyć się prawdy o wspólnocie Kościoła, w której żadne cierpienie ani grzech, nie są prywatne. Gdy cierpi jeden człowiek, współcierpią inni, a grzech każdego z nas, osłabia organizm całej wspólnoty” – mówił przed rozpoczęciem nabożeństwa ks. Rafał Flak, dyrektor Wydziału Duszpasterskiego Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie.

P.P.S.Dwoje Polaków będzie nieść krzyż podczas Drogi Krzyżowej w rzymskim Koloseum pod przewodnictwem papieża Franciszka w Wielki Piątek wieczorem. Watykan podał, że przy siódmej stacji krzyż będą nieść Jakub Śnieć i Róża Mika.

Krzyż nieść będą też m.in. rodziny z Rzymu, siostry palotynki z Brazylii i Indii, ksiądz z Syrii, osoby niepełnosprawne z opiekunami.

Tegoroczne rozważania Drogi Krzyżowej napisała na prośbę papieża włoska zakonnica Eugenia Bonetti. Tekst skoncentrowany jest na cierpieniach ofiar niewolnictwa i handlu ludźmi, kobiet i nieletnich zmuszanych do prostytucji, a także na sytuacji migrantów.


Czytaj więcej na https://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-dwoje-polakow-bedzie-niesc-krzyz-podczas-drogi-krzyzowej-w-k,nId,2946527#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Wykop Skomentuj3
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo