15 obserwujących
977 notek
349k odsłon
  130   2

Jasny gwint; nie rozumiem tych;

ach, och, niektórych jakoby bystrych Polaków
w temacie błędnego rozumienia PKB (produktu krajowego brutto).

Polacy muszą zrozumieć to, że do polskiego PKB dolicza się tylko tę część wartości dodanej, o którą wzrosła wartość produkowanych towarów w Polsce – firm zagranicznych też.
PKB jest sumą konsumpcji w Polsce powiększoną, o eksport i inwestycje, a pomniejszoną o import, a to oznacza, tylko tyle, że jeżeli więcej eksportujemy, to PKB rośnie, jeżeli więcej importujemy, to PKB maleje.
Napalający się ci, jakoby bystrzy Polacy (świadomie czy też nie), że Polska ma w końcu nadwyżkę eksportu nad importem; teoretycznie tak - mają rację, ale faktycznie – nie, są w bardzo dużym błędzie!
Polskie PKB, nie uwzględnia eksportu z Polski towarów firm w większości niemieckich na cały świat, a to daje błędny obraz eksportu z Polski produktów i towarów, tylko i wyłącznie marek polskich.
Minister finansów i GUS winni podawać; nie poziom PKB r/r, tylko poziom PNB (produktu narodowego brutto) r/r. - wówczas Polaków to by ciut oświeciło i ochłodziło ich głowy, jednak ktoś woli, by Polacy żyli nadal mirażem - nieświadomością swoich gospodarczych bardzo słabych osiągnięć w eksporcie narodowych marek na cały świat, i to mnie bardzo szokuje!
Poza tym:
Polska winna się jak najszybciej uniezależniać od gospodarki niemieckiej tak jak od gazu z Rosji, bo to uzależnienie się Polski od korporacji i firm niemieckich - może doprowadzić Polskę i Polaków do tragedii podczas kryzysu strefy euro.
To nie jest tylko jeden powód;
następnym powodem jest coraz większa nienawiść Niemców do Polaków, która coraz mocniej w Niemczech rozkwita, jak i prowadzona przez rząd niemiecki niebezpieczna polityka względem Polski i nie tylko ...!
Niemcy za wszelką cenę chcą zdominować gospodarki i politykę w byłych państwach Bloku Wschodniego, przez tkz; politykę - "Mitteleuropa"!
Rząd IV RP z pomocą Większości Sejmu IV RP powinien sprecyzować wiele Ustaw, które obecnie dają szczególnie niemieckim korporacjom, firmom i słupom - nieograniczone możliwości; inwestycyjne, które negatywnie wpływają na rozwój polskiej gospodarki w dłuższej perspektywie czasu, m.in.; produkcję i eksport tylko polskich marek, jak i wyprzedawania i wyprowadzania przez te firmy z Polski – nieopodatkowanych, ogromnych zysków do Niemiec i nie tylko.
Z tego co widzimy, to rząd i firmy niemieckie działają w państwach byłego Bloku Wschodniego, a najtroskliwiej w Polsce na zasadzie tworzonego przez Niemcy – neokolonializmu.
Rząd niemiecki już jawnie nie szanuje żadnych umów z Polską, ani z państwami UE – despotyzm kanclerza Niemiec Olafa Scholza i jego euro-dupków z PE i KE w stosunku do Polski i Polaków - staje się coraz bardziej wyraźniejszy.
Wódz III Rzeszy mający się wraz z Niemcami za nadludzi - Adolf Hitler przez działania wojenne, nic dla Niemców nie osiągnął, prócz dokonywanych w Europie ogromnych zniszczeń, gwałtów i masowych zbrodni popełnianych przede wszystkim na Polakach, Żydach, Romach, jak i szabrowaniu państw europejskich ze wszystkiego, co tylko przedstawiało dla Niemców jakąś wartość!
A teraz rząd niemiecki z pomocą lobbystów, najwyższych urzędów UE w Brukseli i Luksemburgu, jak widzimy; dobrowolnie przejmuje gospodarki wszystkich państw z byłego Bloku Wschodniego, i to bez większych oporów ze strony ich: Parlamentu, rządu i polskich zdradzieckich partii politycznych, m.in.: PO/KO, PZPR, Nowej Lewicy czy PSL o zgrozo, co za brak odpowiedzialności za własne państwo i jego naród!

Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale