0 obserwujących
276 notek
218k odsłon
330 odsłon

Ach Ach Zamach - Prokuratura:

Wykop Skomentuj

"trwają intensywne działania prokuratury i policji zmierzające do ustalenia sprawcy, bądź też sprawców tych karygodnych czynów".

Jak można było się spodziewać obydwaj zatrzymani w sprawie fałszywych ostrzeżeń o podłożeniu bomb zostali wypuszczeni.

Premier co prawda pierwszego dnia doniósł sam na siebie mówiąc o ludziach którzy podejrzewają RZĄD o samodzielne wywołąnie paniki w szpitalach i jednoczesny sukces w działaniach antykryzysowych .... 

Teraz po tym szybkim sukcesie ministra Sienkiewicza okazuje się, że państwo nie zdało egzaminu ... Tak jak wiele razy uprzednio.... Po co nam struktury ABWery CBŚ Policji Biur zarządzania kryzysowego???

 

tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,zatrzymani-po-falszywych-alarmach-wyszli-na-wolnosc,91927.html

Informacje

18:44 niewystarczający materiał dowodowy

Zatrzymani po fałszywych alarmach wyszli na wolność


- Do tej pory zgromadzony w sprawie materiał dowodowy, nie dał podstaw do przedstawienia zarzutów dwóm zatrzymanym osobom - poinformowała w czwartek po południu Prokuratura Okręgowa w Katowicach. Chodzi o wtorkową serię fałszywych alarmów w całym kraju, także w Warszawie. W związku ze sprawą zatrzymano dwóch mężczyzn, w czwartek zostali zwolnieni do domów.


W komunikacie zamieszczonym na stronie prokuratury czytamy, że  "trwają intensywne działania prokuratury i policji zmierzające do ustalenia sprawcy, bądź też sprawców tych karygodnych czynów".

- Minister spraw wewnętrznych jest w stałym kontakcie z komendantem głównym policji. Jest przekonany, że intensywne działania policji i prokuratury przyniosą efekty. Ta sprawa nadal jest priorytetem dla MSW - poinformowała Małgorzata Woźniak, rzeczniczka ministerstwa.

Seria alarmów

We wtorek po fałszywych alarmach bombowych w kraju sprawdzono 22 obiekty - szpitale, prokuratury, sądy, komendy policji, centra handlowe i teren przyległy do siedziby Służby Kontrwywiadu Wojskowego. Ewakuowano ponad 2,7 tys. osób. W akcję zaangażowanych było ponad 400 policjantów. Według resortu spraw wewnętrznych nie było realnego zagrożenia życia i zdrowia obywateli.Tego samego dnia po południu w Chrzanowie (Małopolskie) zatrzymano podejrzanego w tej sprawie mężczyznę. Późnym wieczorem zatrzymano drugą osobę - jak donosiły media, w Zawierciu (Śląskie). Policja nie wykluczyła kolejnych zatrzymań.


Jak wcześniej informowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Katowicach Marta Zawada-Dybek, śledztwo zostało wszczęte w sprawie fałszywych alarmów i na razie nikomu nie przedstawiono zarzutów. W czwartek po południu do katowickiej prokuratury trafiły akta zgromadzone przez policję.Zawada-Dybek poinformowała, że sprawa została wszczęta pod kątem wywołania zdarzenia zagrażającego zdrowiu, życiu lub szkody w wielkich rozmiarach i wywołania przez to reakcji służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i porządek. Grozi za to do ośmiu lat więzienia.

Fałyszywy alarm w 22 budynkach

Po wtorkowej  informacji mailowej, w której znalazło się ostrzeżenie o podłożeniu bomby, ewakuowane zostały szpitale i prokuratury. Łącznie chodzi o 22 budynki, m.in. w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Jeleniej Górze, Koszalinie i Gliwicach.

CZYTAJ WIĘCEJ O FAŁSZYWYCH ALARMACH W WARSZAWIE

CZYTAJ WIĘCEJ O ALARMACH W POLSCE

TAK WYGLĄDAŁA AKCJA POLICJI W WARSZAWIE:

Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale