mirnalia
Rozmaitości
3 obserwujących
211 notek
24k odsłony
  70   0

Podatek od wiatru

Media poinformowały, że z powodu wichur w Polsce wiatraki produkujące energię elektryczną pobiły kolejny rekord, a jednocześnie doniosły o wielu tragediach (ofiary, zniszczone domostwa, linie trakcyjne itp.).

Zatem mamy szereg informacji pozytywnych i negatywnych. Ponieważ każde państwo prowadzi mniej lub bardziej logiczną politykę podatkową, znaną wszak od wielu wieków, przeto proponuję wprowadzić kolejny podatek – od nadwyżki energii elektrycznej produkowanej przez turbiny wiatrowe.

Istnieje już podatek od deszczówki zasilającej kanalizację. Jest to opłata zależna od ilości wód opadowych i roztopowych, wpływających do kanalizacji.

Podatek byłby obliczany w dni szczególnie wietrzne i byłby nadwyżką energii ponad przeciętną. Połowa zysku z owej nadwyżki byłaby przeznaczona na fundusz pomocy osobom poszkodowanym przez omawiany kataklizm oraz na remonty domostw, dróg itp.

Gdyby z powodu wichur zostały zniszczone także wiatraki, to szkody byłyby naprawiane także z tego funduszu.

Fachowcy powinni obliczyć, jakiego rzędu byłyby to kwoty i jakie byłyby perspektywy w nadchodzących latach, bowiem omawiana forma pozyskiwania ekoenergii nadal się rozwija.


Lubię to! Skomentuj7 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale