Zauważony przez Manka błąd skalowania przeciążenia pionowego w ekspertyzie ATM wydaje się występować również na wykresach w raporcie KBWL. Na wykresie MAK najniższy pomiar schodzi poniżej 0,25g a w tym samym miejścu na wykresach pochodzących z ATM QAR jest to zdecydowanie powyżej (0,32g ATM wzięło już od MAK ).
Zawyżenie o jeden kwant*, pomieszanie danych w obrębie pół sekundy i jeszcze błąd skalowania to trochę za dużo jak na komercyjne oprogramowanie mające za sobą kilka wersji.
Jeżeli w wyniku poprawek, których potrzebę zauważono zresztą dopiero przy okazji katastrofy smoleńskiej, nadal będą jakieś błędy to - ze względu na drażliwość wyników - mówiąc szczerze jest tak kiepsko że nawet batonik Mars nie pomoże.
________________________________
*Pierwszy zaczął to nagłaśniać już dosyć dawno temu P.Artymowicz. Chodzi o to, że wartość 1g na wykresie MAK jest również w tym czasie, kiedy na wykresie KBWL pojawia się 1.03g.



Komentarze
Pokaż komentarze