1 obserwujący
46 notek
17k odsłon
335 odsłon

Dlaczego nie zagłosuje na Trzaskowskiego

Wykop Skomentuj20

OPCJA NIEMIECKA NIE JEST ATRAKCYJNA.

Nie ma co ukrywać, patrząc geostrategicznie Trzaskowski to opcja Niemiecka. Dołączenie jako wagon do niemieckiej lokomotywy pędzącej do konsolidacji UE to jest jakaś propozycja, ale moim zdaniem dla Polski mało atrakcyjna.

Dzięki sojuszowi z USA możemy balansować wpływy Niemiec we wschodniej Europie. Zbudowanie Trójmorza jest nierealne w oparciu o Niemcy, ten sojusz z założenia jest konkurencyjny do „Rzeszy Niemieckiej”

Rywalizację widać już dziś. My gaz i ropę chcemy sprowadzać przez porty i tłoczyć ją dalej do Słowacji, Węgier itp. a nawet do Szwablandii (co już się zdarzyło kiedy ruscy puścili zanieczyszczoną ropę) Niemcy zaś mają w planie kupować surowce z Rosji i dystrybuować je do całej UE w tym do nas. Po to im ten Nord Stream. Kupowanie ruskiego gazu za pośrednictwem Niemiec, sami przyznajcie, to nie jest dobry biznes….?

Trójmorze może nas wydźwignąć na podmiotowość. Amerykanie są partnerem nie do końca pewnym, ale moim zdaniem warto zaryzykować.

Dla mniej ambitnych pozostaje opcja Niemiecka , czyli pozostanie wagonikiem w helmutowskiej kolejce. Niby można by negocjować, którym w kolejności wagonikiem mamy być... Już widzę jak Tusk z Trzaskowskim skutecznie negocjują z Merkel…

Wykop Skomentuj20
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale