Wstęga Mobiusa
Jeśli słychać coś, to to, co jest w słuchawkach, Jeśli widać coś, to to w telewizorach.
0 obserwujących
7 notek
3991 odsłon
  115   3

Projekt filmowy „Skrzydła wolności” zakończył fazę developmentu.

Projekt „Skrzydła wolności” – produkowany przez Grupę producencką CosmoPolish Squadron - zakończył fazę developmentu.


Grupę Cosmopolish Squadron stworzyło kilku niezależnych producentów, dziennikarzy i twórców filmowych.

Anna Dobrowolska – to producentka znakomicie przyjętego przez krytykę dokumentu pt.: „Walka – życie i utracona sztuka Szukalskiego” wyprodukowanego razem z Leonardo DiCaprio i poświęconego genialnemu polskiemu artyście - Stanisławowi Szukalskiemu. Anna Dobrowolska to także producentka związana z głośną produkcją dokumentalną „Portrecista”, a obecnie fabułą przygotowywaną do realizacji we współpracy z partnerami z całego świata. Aktualnie współpracuje z najlepszymi domami produkcyjnymi dostarczającymi treści premium non-fiction w LA.

Michał Orzechowski – współproducent i autor scenariusza „Skrzydła Wolności”, dziennikarz, pisarz, podróżnik, działacz praw człowieka – jest m. in. pomysłodawcą utworzenia polskiej Parlamentarnej Grupy na Rzecz Tybetu oraz inicjatorem przyznania JŚ Dalai Lamie tytułu Honorowego Warszawiaka. Scenariusz „Skrzydła Wolności” jego autorstwa został zaakceptowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej a wersja angielska zarejestrowana w WGA i Bibliotece Kongresu USA.

Maciej Maciejowski – autor programów telewizyjnych, dziennikarz, medioznawca, a także reżyser i producent filmowy.

Zakończenie okresu developmentu międzynarodowej koprodukcji filmu fabularnego „Skrzydła Wolności”, według scenariusza Michała Orzechowskiego, opartego na autentycznej historii „Eskadry Kościuszko” - grupy amerykańskich lotników, ochotników walczących po stronie polskiej podczas wojny w 1920 roku, to ważne wydarzenie, szczególnie w dniu Rocznicy Bitwy Warszawskiej 1920r.

Fabuła przygotowywanego filmu to barwna panorama wydarzeń i postaci, m.in.: Piłsudski, De Gaulle, Stalin czy pomysłodawca Eskadry - Merian C. Cooper, pilot i podróżnik, późniejszy hollywoodzki reżyser i producent, twórca m.in. „King Konga”. Scenariusz i produkcja są przygotowane do realizacji i czekają na zamknięcie listy partnerów strategicznych oraz pełne finansowanie. Zgodnie z planami producentów film będzie gotowy na 103 Rocznicę – w roku 2023.

Zapraszamy do odwiedzenia strony projektu i obejrzenia teasera:

http://skrzydlawolnosci.pl/


Z przyjemnością przedstawimy szczegóły nowego otwarcia dla tak znaczącego dla historii

Polski projektu.


Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura