16 obserwujących
2658 notek
756k odsłon
  291   0

Wiecie dlaczego Konfederacja głosowała za utratą suwerenności ?

"Dlaczego głosowaliście przeciwko tej uchwale? Dlaczego wystąpiliście razem z Partią Razem? Czyje interesy reprezentujecie: reprezentujecie interesy Polski czy reprezentujecie interesy Berlina i Brukseli?"

" Przeciw UCHWALE autorstwa PiS, wspierającej działania rządu w zakresie negocjacji budżetowych w UE.  było 129 posłów Koalicji Obywatelskiej, 46 posłów Lewicy, 23 z Koalicji Polskiej, a także 9 z Konfederacji. "

Poseł Konfederacji Robert Winnicki ODPOWIADA:

" koledzy partyjni nie mogli poprzeć uchwały autorstwa PiS, gdyż to, co może zrobić premier Mateusz Morawiecki „wyposażony w tę uchwałę, to jedynie zawetować budżet Unii Europejskiej na lata 2021-2027”. To, co powinna Polska zrobić, to nie afirmować ustaleń z Rady Europejskiej, tylko dążyć do tego, żeby uznać, że te konkluzje nie obowiązują, żeby wzruszyć te konkluzje i zawrzeć jasną deklarację, iż wyłącznie w oparciu o traktaty formowana jest polityka Unii Europejskiej

"gdyby posłowie Konfederacji poparli uchwałę PiS, to „musieliby podpisać się pod zdradą, jakiej dokonał Mateusz Morawiecki, zdradą polskich interesów i polskiej suwerenności w lipcu tego roku”.

"„Konfederacja opowiada się za polityką wielowektorową”.

"Naszym wyborem jest suwerenność, ponieważ nie chcemy się uzależniać od żadnego kierunku, czy to Berlina, czy to Brukseli, czy to Moskwy, czy Waszyngtonu, czy Pekinu, czy jakiegokolwiek innego kierunku "

„to, co proponuje PiS jest powtórzeniem ścieżki Platformy Obywatelskiej”. Wyjaśnił, że ma myśli „akceptację stopniowego nabywania kompetencji przez Unię Europejską”. " Tego dokonał już Mateusz Morawiecki w lipcu, tylko że (politycy) chcą podzielić emocje Polaków. Platforma Obywatelska chce zagospodarować emocję bardziej kosmopolityczne, obecne w Polsce, a PiS emocje niepodległościowe, patriotyczne. I stąd ich obecne bicie na alarm. Ale to bicie na alarm nie ma nic wspólnego z faktem, że krok po kroku, od pięciu lat również, popierają stopniowe przekształcenie się Polski w federalne superpaństwo"

"Wystarczyłoby, żeby w tej uchwale nie znalazł się zapis o tym, że punktem odniesienia powinna być decyzja z lipca tego roku. Ale nie mogliśmy popierać uchwały w sytuacji, w której zapis wskazuje, że PiS chce popierać te dążenia, które Mateusz Morawiecki zaakceptował w lipcu, a więc o euroobligacjach, podatkach unijnych i powiązaniu z mechanizmem tak zwanej praworządności. To by oznaczało poparcie przez nas centralizacji UE. To byłoby wbrew naszym interesom narodowym i wbrew pryncypialnie rozumianym interesom Polski '

I dlatego Konfederacja głosuje tak jak totalna opozycja, za utratą przez Polskę suwerenności ?


Lubię to! Skomentuj21 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Komentarze

Inne tematy w dziale