18 obserwujących
2707 notek
770k odsłon
  102   0

Tusk dyktatorem w PO na dwa lata ?

"powrót Tuska nie dokonał się według reguł demokratycznych i wszyscy to wiedzą. Dotychczasowy przewodniczący musiał ustąpić i w ogóle część osób z zarządu PO musi wyjść po to, aby Donald Tusk mógł wejść. To jest raczej takie wejście bocznymi drzwiami, rodzaj puczu."

Prof. Henryk Domański

"Demokracja ma swoje prawa. Rafał Trzaskowski chciał wewnętrznych wyborów, by odbyły się wybory wewnętrzne na szefa Platformy Obywatelskiej, większość zarządu krajowego partii nie podzieliła tej opinii, przedstawiła inny scenariusz. W demokracji trzeba się godzić z wyrokami większości. W tej chwili wyborów w Platformie nie będzie, postanowiliśmy na Donalda Tuska, jako lidera PO i jedziemy, jak to mówią w jednej z telewizji"

"Dopytywany, kiedy będą wybory w PO, Nitras ocenił, iż „teraz to jest temat drugorzędny, sprawa jest rozstrzygnięta”.

Nitras.

"kiedy powinny się odbyć powszechne wybory przewodniczącego PO. Najwcześniej wybory mogą być w styczniu, żeby się odbyły wcześniej, musiałoby dość do zmiany statutu"

"Dopytywany, czy szybkie wybory, które postulowali m.in. zwolennicy Rafała Trzaskowskiego, byłyby korzystne, odpowiedział, że nie. Szybkie wybory nie. Na razie musimy przygotować całą konstrukcję do 2023 roku. Jeśli w tym zmieszczą się wybory wewnętrzne, można je rozpisywać, ale do tego musi być polityczna zgoda"

"Dziś jednak - zaznaczył - przede wszystkim "jest potrzebny polityczny plan na budowanie relacji i koalicji na wybory parlamentarne i samorządowe"

Schetyna.

"sam Donald Tusk zapewnił, że wybory w PO się odbędą. Zaznaczył jednak, że te wybory mogą się odbyć nawet za dwa lata. "Ja w tej chwili patrzę w przyszłość. Tak zadecydowali koleżanki i koledzy, ja to absolutnie przyjmuję do wiadomości. Dzisiaj nie jest czas na organizację wyborów, tylko na pracę nad tym, żeby Platforma Obywatelska była jak najsilniejsza. I wszyscy się w to będziemy angażować" 

Trzaskowski

Jest jeszcze sprawa wynagrodzenia Tuska. Obecnie szef PO nie otrzymuje wynagrodzenia.  

"Według portalu przewodniczący EPL zarabia około 30 tysięcy złotych miesięcznie. Jako były szef Rady Europejskiej będzie też otrzymywał przez rok odprawę w wysokości około 40 tys. zł na miesiąc."

"Według posłanki PO Izabeli Leszczyny Tusk powinien otrzymywać honorarium. Polityk zaznaczyła, że decyzje w tej sprawie powinny zapaść na poziomie zarządu.'

Ponieważ wybory w EPL odbędą się na jesieni Tusk obecnie wykonuje prace dla EPL i dla PO.

Jedno jest dla mnie jasne Tusk może pozostawać bez wyboru członków partii przez dwa lata po szefem. Ja to nazywam dyktaturą. 

Lubię to! Skomentuj4 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale