19 obserwujących
2757 notek
783k odsłony
  121   0

Anna Kornecka naruszyła umowę koalicyjną ?

"Kornecka skrytykowała we wtorek w TVN24 propozycje Polskiego Ładu, ponieważ - jak mówiła - zaszkodzą wielu obywatelom. Według niej, teza, że 90 proc. Polaków zyska na podniesieniu podatków dla przedsiębiorców jest nieprawdziwa. Wszystkie wyliczenia pokazują, że nawet najmniejsi podatnicy, którzy rozliczają się kartą podatkową, też na tych rozwiązaniach tracą"

"Sprzeciwiamy się tak gwałtownej podwyżce podatków. PiS mówi, „tylko dla określonej grupy przedsiębiorców”. Nie, ta określona grupa przedsiębiorców świadczy usługi, sprzedaje towary każdemu Polakowi w naszym kraju. Nie ma na to naszej zgody"

— mówiła Kornecka.

" Nie żałuję, że zapłaciłam za to dymisją" dalej podtrzymuje swój pogląd.

Anna Kornecka w sposób publiczny podważyła projekt "polskiego ładu" swoją wypowiedzią. Podważyła projekt pod którym podpisał się Gowin. Kornecka, podważyła nie jako Kornecka wiceminister, ale użyła liczby mnogiej "Sprzeciwiamy się tak gwałtownej podwyżce podatków" czyli, kto się sprzeciwia ? Oczywiście Porozumienie. Porozumienie zakomunikowało ustami Kordeckiej naruszenie umowy koalicyjnej ?

Dziś Gowin stwierdza, że to premier naruszył umowę, nic bardziej błędnego. Fakty są nieubłagalne, zresztą nie pierwszy raz.

Ciekawe, który szef tolerowałby taki brak lojalności, może Tusk ?  

Czy Porozumienie nie wie jak się uzgadnia poglądy ? Występuje publicznie i jeszcze oskarża. Czy naprawdę Gowin jest takim niemotą polityczną, nie umiejącą rozwiązywać problemów. Widać jego celem jest być w rządzie i go unieruchamiać,  nikt chyba nie ma co do tego wątpliwości.Lubię to! Skomentuj3 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale