Blog
Moje zapiski
MrSomebody
MrSomebody Zwykły człowiek
4 obserwujących 126 notek 116959 odsłon
MrSomebody, 30 grudnia 2016 r.

Bierność rządu nic nie daje

3627 59 0 A A A

Redaktor Witold Gadowski w rozmowie z portalem wpolityce.pl twierdzi, że po nieudanych próbach wzniecenia niepokojów na ulicy przez środowiska Platformy Obywatelskiej i szeroko rozumianego obozu III RP ma być włączenie do działania środowiska służb specjalnych. Dziennikarz wskazuje na służby cywilne, w których wciąż ważne funkcje pełnią ludzie związani z generałem Maciejem Hunią – dawnym szefem Agencji Wywiadu i byłym ministrem spraw wewnętrznych Bartłomiejem Sienkiewiczem. Osoby te mają być nie do końca lojalne wobec władz co może skutkować w nie informowaniu rządu o działaniach skierowanych przeciw władzy czy nawet akcjach dywersyjnych wychodzących z samych służb.

Taka sytuacja nie może dziwić skoro sam red. Gadowski, jak i dawny oficer SB, Urzędu Ochrony Państwa i AW płk Piotr Wroński od dawna apelowali o budowę służb cywilnych od podstaw. Wedle Wrońskiego obecna struktura promuje zastój, kolesiostwo i wszelkiego rodzaju patologie, a nie pozwala na danie swobody ludziom, którym zależy na dobru państwa i jego bezpieczeństwu. Władze, „upojone” sukcesami takimi jak świetna organizacja i bezpieczny przebieg szczytu NATO i Światowych Dni Młodzieży nie planują budowy służb cywilnych od nowa co jak zauważa red. Gadowski może odbić się czkawką bo kręgi te będą dążyć do rozbicia Zjednoczonej Prawicy tak, aby straciła 235-osobową większość w Sejmie.

Dochodzą do tego wpływy dawnego środowiska Wojskowych Służb Informacyjnych, które ma posiadać dane dotyczące osób pełniących funkcje publiczne mogące zostać wykorzystane jako materiały kompromitujące. Informacje te miały zostać bezprawnie wyniesione z siedziby służb, jednak redaktor nie precyzuje kiedy i kto miał to zrobić. Nie jest również tajemnicą, że „długie ramię Moskwy” posiada bardzo liczną agenturę w mediach i ataki na rząd, szczególnie na likwidatora WSI ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza są inspirowane przez oficerów szkolonych w Związku Radzieckim i ich marionetki.

Według Gadowskiego wygrana Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich w USA znacznie osłabiła krytykę płynącą zza Wielkiej Wody. Głównym ośrodkiem inspirującym ataki na nasz kraj ma być Berlin, który nie może się pogodzić z chęcią wybicia się Polski na niepodległość i ambicjami przekraczającymi bycie rezerwuarem taniej siły roboczej i wielkiego rynku zbytu dla niemieckich koncernów. Dziennikarz uważa także, że środowiska Geoge'a Sorosa, które bardzo aktywnie atakują i zarzucają wszystko co najgorsze polskiemu rządowi robią to nie w imię lewicowej ideologii, a własnego zysku. Wiele jest w tym prawdy, ale ideologia lewicowo-liberalna idzie z zyskiem na przykład dla koncernów farmaceutycznych produkujących środki antykoncepcyjne. Według mnie chęci zysku i promocji wszelakiej rozwiązłości i wynaturzeń nie można od siebie oddzielać, w dzisiejszym świecie są one ze sobą mocno sprzężone.

Gadowski kończy wywiad zaznaczając, że rząd nie może dać się sprowokować i nie powinien używać aparatu państwowego do ograniczenia działań opozycji, nawet tych niezgodnych z prawem. Jakkolwiek szanuję opinię redaktora, to całkowicie się z nią nie zgadzam. Bierność i pozostawanie w sferze dyskusji medialnej i werbalnej bez konsekwencji prawnych to dawanie paliwa wrogom i pozwalanie im na coraz więcej. Widzimy to dokładnie w sytuacji blokady Sejmu przez Platformę i Nowoczesną. Ze strony PiS płyną ciągłe komentarze i kpiny, a brak jakichkolwiek realnych działań takich jak usunięcie posłów okupujących salę plenarną. Dziwi strach rządzących przed taką aktywnością. Wyborcy, a szczególnie tzw. twardy elektorat oczekuje działań i ich rezultatów takich jak ukaranie winnych dziesiątek afer czy przestępstw. Rząd PiS pozostając bierny może powoli tracić poparcie wśród najwierniejszych wyborców, a ludzi popierających środowiska III RP i tak nie przekona. Oby nie spełniła się diagnoza znanego blogera Aleksandra Ściosa, który nie wróży rządowi dotrwania do końca przyszłego roku.

Źródła:

Telewizja Republika

http://wpolityce.pl/polityka/321324-nasz-wywiad-gadowski-o-probach-obalenia-rzadu-chodzi-wylacznie-o-ratowanie-wlasnych-interesow

https://bezdekretu.blogspot.de/

Opublikowano: 30.12.2016 16:06.
Autor: MrSomebody
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Wierzący katolik, z zawodu anglista i człowiek o wielu zainteresowaniach. Miłośnik teleturnieju "Jeden z Dziesięciu". Politykę i życie publiczne obserwuję odkąd pamiętam. Piszę w tym temacie od około roku.

Ostatnie notki

Ostatnie komentarze

  • Nie byłbym taki pewny tego, że Konserwatyści "nie mają z kim przegrać".
  • W oparach absurdu to jesteś ty sam.
  • Owi "uchodźcy sprowadzą kolegów i rodziny. Pan burmistrz widać rozumem nie grzeszy.

Tematy w dziale Polityka