Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
89 obserwujących
2381 notek
2218k odsłon
  113   0

Kto chce i dalczego usunac Tuska z polskiej sceny politycznej

Olechowski pisze o Platformie tak przywyklismy czytac o PiS  "W partii władzy, chaotycznej i wieloznacznej, partii, która zapomina o swoich celach i obietnicach nie ma miejsca dla mnie i mojego zadania. W takiej partii nie da się uzgodnić i zrealizować ambitnych planów modernizacyjnych, projektów o strategicznej głębi, przedsięwzięć naruszających interesy istotnych grup społecznych".  Źródło calego tekstu tutaj
Caly list Olechowskiego do Tuskas zaczynajacy się od slow Szanowny Panie Przewodniczący!Pragnę Pana poinformować, że postanowiłem zrezygnować z członkostwa w Platformie Obywatelskiej Rzeczypospolitej Polskiej.”  Oraz  Mimo osobistych osiągnięć milionów Polaków pozostajemy daleko w tyle za nowoczesnym centrum. Polacy nadal są zakładnikami marnej edukacji, absurdalnych przepisów gospodarczych, zgrzebnej infrastruktury, nieudolnego, stronniczego i skorumpowanego państwa, żenującej kultury politycznej. Co najgorsze brak jest strategicznej wizji naszej przyszłości: jak chcemy dogonić świat? Jaki ma być polski kapitalizm? Ile ma być państwa? Jaką rolę chcemy odegrać w świecie? Politycy do tych pytań się nie odnoszą. Brak poważnych głosów w okresie głębokiego kryzysu gospodarczego i wyborów do Parlamentu Europejskiego jest tyle smutny, co kompromitujący. Polska nie jest solidnym, dobrze rozpędzonym pociągiem jadącym na sprawdzonych torach. Wszystko jeszcze może nas spotkać - dobrego i złego. Nie wystarczy Polską administrować, trzeba nią kierować: wytyczać szlaki, rozpoznawać przeszkody, skłaniać do podejmowania wyzwań….Przypomnę, że za najwyższą wartość uznaliśmy wówczas „wolność człowieka – obywatela - jego godność, kreatywność i aspiracje”. Mieliśmy „uwolnić energię Polaków”, pomóc „oszlifować polskie diamenty”, sprawić, że „państwo nie będzie zajęte same sobą”! Dlatego z narastającym rozgoryczeniem obserwowałem metamorfozy programowe PO: niesławny sojusz z kolektywistami z PiS, poddanie się obsesji rozliczeń z PRL, „ukąszenie” ideą IV RP, awanturę o Niceę, akceptację dla obniżenia standardów demokratycznych, porzucenie planu reformy podatków, obojętność wobec degradacji służby cywilnej, itd. Te fascynacje i zwroty zepchnęły w kąt troskę o awans życiowy Polaków - ambitne programy edukacyjne, likwidację barier dla przedsiębiorczości, obniżkę podatków. Dewastacji dopełniło podporządkowanie wysiłku programowego grze politycznej, konkurencji z PiSem. Dziś, jak wielu Polaków nie umiem powiedzieć, jaką partią jest PO. Wiem tylko, że w danej sprawie nie jest PiSem.List Olechowskiego do Tuska Calosc  tutaj 
 
Przepiekny tekst dla polskich matołków. Przeciez Olechowski ni enmapisal go po to aby go realizowac. Tylko realizuje z gory wytyczony plan usunieci aTuska . Zaprazsam do przeczytani moich posto w sprzed roku , wktorych z gory przwidywalem ze ci sami , którzy Tuska ustanowili , nie dopuszca aby zostal prezydentem Polski. Co wiecej ni edopuszca do konsolidacji jego wladzy Zreszta z roznych przyczyn.
Nie nalezy tego tekstu czytac jako manifestu patrioty, madrego patrioty, który potrafo zdiagnozowac proibelmy i zagrozenia i potrafi narysowac ppan naprawy Rzeczpospolitej. Pod diagnoza Olechowskiego moglyby się podpisac milony Polakow. Ale tekst ten jest tylko werblem podnoszącym do ataku na Tuska. Niczym wiecej. Niestety niczym wiecej. Ci którzy walcza z Tuskiem po jego obaleniu nic nie zrobia dla reformowania Polski. Obietnice naprawy Rzeczpospolitej znowu trafia do polskich koziołków matołków, którzy z bezmyślnym spojrzeniem przezuwacza przelkna  wszystko.
Obiecywala Uni Demokratyczna , Unia Wolnosci, potem Platforma Obywatelska. Jak beda się nazywali ich nastepcy , którzy sformułują dobry i potrzbny program tylko po to aby tego nie zrobil tego ktos , kto zaczalby naprawe realizowac.
 
Szykanowanie przez Platforme JOW jest najlepszym przykladem obludy Platformy   
 
Lubię to! Skomentuj7 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale