Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
89 obserwujących
2381 notek
2218k odsłon
  42   0

Zareba "platformerscy administratorzy Polski"

Zareba : „Czy wolnościowa partia powinna godzić się na wychowywanie społeczeństwa przy pomocy urzędników i paragrafów. Dawny Tusk powiedziałby, że nie. Może niezbyt głośno, bo nigdy nie szukał wielkiej wyrazistości w polityce, ale tak jednak mówił. Tusk dzisiejszy gotów jest prawdopodobnie do zgody na takie eksperymenty.”,,, Skoro jako niedawny rzecznik pierwiastka potrafił się przedzierzgnąć w bezkrytycznego wielbiciela integracji a la Lizbona, można się po nim spodziewać także innych trybutów na rzecz europejskiej poprawności.”… Na przykład stając się z rzecznika wolnej aborcji obrońcą obecnej antyaborcyjnej ustawy. Paradoks polega na tym, że niedługo przyjdzie mu się, być może, wyrzekać hurtem wielu elementów własnej tożsamości – i tych konserwatywnych, i tych liberalnych. „ calosc tekstu Zareby poswieconego bezideowości Tuska tutaj
 
Warto przeczytac analize Tusak dokonana przez Zarebe. Nie stawia ona Tuska w najlepszym swietle. Karierowicz, który dla osiągnięcia egoistycznych celu gotow jest poswiecic swoje poglady. Wynika z tego ze Tusk nie ma zadnych skrystalizowanych poglądów a jedynie tak zwana „mądrość etapu”. Czyli teraz popieramy aborcje, teraz już nie, ale w przyszlosci zaczniemy aborcje popierac znowu. Tusk stara się przypodobac wszystkim , którzy mogą miec wpływ na wynik wyborow prezydenckich. Tylko ze w wypadku zgody na liczenie glosow zawarte w Traktacie  Lizbonskim   kosztem systemu pierwiastkowego przypodobywuje się silom zagranicznym w tym glownie Niemcom , którzy poprzez kontrolowanie ogromnego segmentu mediow w Polsce zrobily z Tuska  swego zakładnika.
Innym zagrozeniem które widzimy w tekscie jest akceptacja Tuska dla inzynieri społecznej. Usankcjonowanie i cicha zgoda na umocnienie się pozycji biurokracji nad polskim spoleczenstwem .
Aprobata dla szykanowania zwyklych ludzi , spoleczna eliminacj jednostek, które moglyby swoimi pogladami i dzialnoscia zagrozic tejze pozycji. Kazda formacja biurokratyczna musi mieć jednak swoja „etyke” i „ filozofie „ , które tworza ramy represji w stosunku do spoelczenstwa oraz kreuja fikcyjne powody stosowania tychze represji. Tusk oddal „rzad dusz „ w rece środowisk , które maja za cel zatomizowanie społeczeństwa poprzez rozbicie rodziny i uprzedmiotowienie dzieci. Zareba przewiduje wzmożenie  procesu  „sprzedazy” przywilejow w zamian za poparcie polityczne  dla gejow, oraz innych grup opartych na kryteriach religijnych czy środowiskowych.
Tusk , którego mozna zaliczyc do konserwy ustrojowej podkopuje resztki demokracji w Polsce. W interesie tych grup nie dopuszcza do reformy ustrojowe panstwa, za co go glowny ideolog konserwy ustrojowej Waldemar Kuczynski bardzo chwali.        
Lubię to! Skomentuj3 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale