Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
89 obserwujących
2381 notek
2217k odsłon
  37   0

Majatki Europoslow.Polskie dziady w Brukseli

 

Oswiadczenia majatkowe europoslow. Na stronie sejmowej tutaj . Pare lat temu chodzily pogloski ze ustawe sejmowa mozna kupic za 5 milonow dolarow. Rywin za zmiany w ustawie sejmowej chciał już 17 . 5 milona dolarow. Skad się biora wysokości lapowek jakie nalezy dac aby kupic prawo w Polsce. Kiedys słyszałem ze przedsiebiorca dopytywal się znajomego o to ile zarabi prezes spółdzielni.
Zapytany dlaczego odpowidzial ze ta informacja pozwoli mu zaoferowac łapówkę o wlasciwej wysokości. Wlasciwej , czyli relatywnie niskiej.  
Szkoda ze nie mamy zadnych analiz dotyczących korelacji podatności na korupcje ze strony lobbystow, obcych wywiadow i panstw  i niskich dochodow lub tez wysokich wydatkow politykow czyli tez posłów i europoslow. Często bowiem  osoby o niskich dochodach wchodza w wielki swiat. Garnitury po 8 tys zlotach, kolacje za trzy tysiące, a dochody pozapolityczne nie sa  w stanie podtrzymac wystawnego  trybu zycia.
Czy osoba, ktorej grozi odejście od polityki i utrata uposażenia posla , czy europosla nie będzie sklonna do „ kompromisu „ np za obietnice honorarium za „wyklady „ za granica czy wsparcia w kontrolowanych przez obcy kapital  mediach w Polsce/ reelekcja/.
Bo o czym swiadcza niskie dochody i niski majatek politykow . Albo ze nie posiadaja zadnych licznych się kwalifikacji i talentow za ktore ktos może zaplacic godziwe pieniadze. Lub nie maja zadnego pomyslu na stworzenie nawet malej wlasnej firmy , ani zmysłu do organizacji i prowadzenia jej
Inna odpowiedzia , szczególnie przy otrzymywaniu wysokich apanazy politycznych za funkcje posla, europasla, jest prowadzeni luksusowego , ponad stan trybu zycia.
W obu tych przypadkach już na zdrowy rozsadek widzimy ze polscy politycy sa grupa „ podwyższonego ryzyka” a my wraz z nimi.
Trudno tez nie widziec zagrozenia obserwując majtki  tych posłów, którzy zdobyli je wyłącznie ze źródeł jakim sa apanaże polityczne. Diety jako jedyne źródło utrzymania i  gromadzenia majatku.
Politycy ci sa tez bardziej podatni na korupcje i polityczny szantaz.
Najlepszym sprawdzianem , czy moje obawy sa sluszne będzie wiecej dziwnych glosowan w Parlamencie Europejskim  , niezgodnych z polskim interesem , takich jak to glosowanie europoslow Platformy w sprawie „ Pileckiego”     
Lubię to! Skomentuj2 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale