Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
89 obserwujących
2381 notek
2218k odsłon
  21   0

Kaczynski chce usunac Tuska w koalicji z PSL i SLD

PO zdecyduje się na przyspieszone wybory, a prezydent może wyznaczyć swojego kandydata na premiera - snuje wizje politycznej przyszłości Jarosław Kaczyński.” …”dążenie do skrócenia kadencji będzie wynikać z mocnego nadszarpnięcia popularności spowodowanego przez kryzys gospodarczy.”….”Kaczyński nie wyklucza, że prezydent Lech Kaczyński mógłby zaproponować swojego, bezpartyjnego kandydata na premiera, którego - aby uniknąć przyśpieszonych wyborów - zgodziliby się poprzeć ludowcy i SLD.” Zrodlo tutaj
Jeśl Kaczynski przwidzial taki rozwoj wydarzen rozwiązując Sejm i oddajc tym samym wladze Platformie to było to genialne zagranie. Na pewno przewidzial to czego nie przwidzial Tusk. Ze poczatek kryzysu na Zachodzie oznacza ogromne klopoty dla Polski i aktualnie  rzadzacej partii.
Lobby i sily stojace za Tuskiem postawia teraz zapewne na Sikorskiego. Ciekawe jak na ruch Kaczynskiego odpowidza. Bo wszyscy już wczesniej mogli obliczyc ze majac prezydenta można obalic Tuska dzieki kolaicji z PSL i SLD. Wypowiedz Tuska to taki ruch sadujacy reakcje wszystkich stron.
Zapowiada się ciekawa gra polityczna. Nie bez kozery uwaza się Kaczynskiego za najwybitniejszego polskiego polityka od czasow Pilsudskiego.
Lubię to! Skomentuj5 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale