Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
89 obserwujących
2381 notek
2218k odsłon
  41   0

Czy Kaczynski pozostawi Tuskowi kontrole nad Platforma ?

 

„PO zdecyduje się na przyspieszone wybory, a prezydent może wyznaczyć swojego kandydata na premiera - snuje wizje politycznej przyszłości Jarosław Kaczyński.”… Kaczyński nie wyklucza, że prezydent Lech Kaczyński mógłby zaproponować swojego, bezpartyjnego kandydata na premiera, którego - aby uniknąć przyśpieszonych wyborów - zgodziliby się poprzeć ludowcy i SLD.” Zrodlo tekstu tutaj
Kaczynski faktycznie zwaraca się do Tuska któremu w zamian za oddanie wladzy w panstwie proponuje pomoc w utrzymaniu władzy  w Platformie .Dlaczego PO mialoby starc się o przyspiesze wybory . Przeciez sondaze pokazuja jedyni spadek notowan Tuska a nie calej PO. Wydaje się jednak ze Kaczynski chce wykorzystac  sytuacje. Już rok temu pisalem ze rzad Tuska upadnie ,a on sam nie zostanie prezydentem. Ktos Tuska po prostu potraktowal jak zderzak. Cale odium kryzysu spadnie na Tuska.  Platforma może jednak latwo ocalec i jej kandydat bedzie mogl wygrac wybory prezydenckie . Tusk jednak nie zdazy dotrwac do konca kryzysu .będzie musial ustapic wskaznemu kandydowi. Kandydatowi , który zostanie ukazany jako maz opatrznościowy ratujacy Polske od kryzysu.Bedzie to tym łatwiejsze ze tuz po obaleniu Tuska gosodarka powinna powoli zaczac się podnosic  . Media zachodnie przygotowuja zachod do tego ze tym kandydatem prezydenckim będzie Sikorski. Upadek Tuska będzie dla tych , którzy tenze upadek rezyseruja podwojnie korzystny, Po pierwsze zuzyty kandydat ustapi miejsca mniej samodzielnemu ,a druga korzysc to wymiana w Polsce ekipy która usatbilizowala swoja wladze i może zaczac samodzielnie podejmowac decyzje  na ekpe, która dopiero zacznie swoja wladze stabilizowac .Bo przeciez gdy Sikorski zastapi Tuska to wymianie beda podlegali wszyscy politycy związani z Tuskiem.
I teraz Kaczynski sklada propozycje Tuskowi. Pokrzyzujmy ich plany. Zaszantazuj wyborami SLD i PSL Wejde w koalicje z PSL i SLD. Tusk zostanie ukazany jako ten , któremu w plecy wbil noz koalicjant  . Bedzie miał czas na utrzymanie pozycji w Platformie.Tusk i tak już zostal skazany na klęskę . Media będą staraly się nie dopuscic   do tego aby zostal prezydentem, bo samodzielny  Tusk będzie stanowil zagrozenie dla roznych interesow. Kaczynski przejmując wladze w momecie przesilenia kryzysu , pokazując siebie  jako tego który tego dokonal  wygra bez problemu wybory parlamentarne.
W każdym razie bardzo interesujace zagranie Kaczynskiego .Warto sledzic rozwoj wypadkow
Lubię to! Skomentuj5 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale