Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
89 obserwujących
2381 notek
2219k odsłon
  264   0

Anomalie mozgu.Naukowcy moga wytypowac potencjalnych pedofili

„Jeszcze mocniejsze dowody zgromadzono w przypadku pedofilii. Badania przestępców rezonansem magnetycznym na Uniwersytecie Yale i w kanadyjskim Centrum Uzależnień i Zdrowia Psychicznego wykazały, że tego typu skłonności mogą się łączyć z mniejszą objętością płatów skroniowych i ciemieniowych, a także niższą aktywnością podwzgórza.
Najciekawszy wydaje się jednak przypadek 40-letniego nauczyciela w USA, który nagle zaczął się interesować pornografią, również z udziałem dzieci. Ponieważ skarżył się na bóle głowy, wykonano skanowanie mózgu. Lekarze odkryli, że w korze przedczołowej mężczyzny znajduje się spory guz nowotworowy. Gdy go usunięto, zachowanie pacjenta wróciło do normy.” Źródło tutaj
Inne anomalie mozgu zwiększają skłonność do przestępstw „– Odkryliśmy, że połączenia u psychopatów nie są tak dobre jak u normalnych ludzi – mówi agencji Reuters dr Craig. – Określiłbym to jako drogę między dwoma obszarami mózgu. U psychopatów jest ona dziurawa i generalnie źle utrzymana.”
Nowe badani pozwalaj apostawic wiel nosych pytan dotyczących wolności człowieka i mozliwosci spoelczenstwa do kontroli swoich członków.
Np. jeśli uszkodzeni amozgu można by wykryc w okresi plodowm człowieka to moza by zmienic prawo aborcyjne pozwalające usuwac takie plody z urzedy. Wystarczyloby przymusowo skierowac wszystki kobiety w ciazy n atakie państwowe badania płodów. Pozwoliloby to zaoszczędzić ogromne sumy n apolicej, sadownictwo, więziennictwo i co niebagatelne oszczedziloby wielu ludziom, ofiarom przestepstw cierpien.
Jest to rozwiązani radykalne, ale mozna posunąć sie jeszce dalej . Jeden z filozofow izraeliskich mieszkajacy w Australi stworzyl koncepcje użyteczności i radości zycia ludzkiego . Wyszedl on z zalozenia ze zycie dziecka chorego jest gorsze i mniej wartosciowe od zycia szympansa.Uwaza on ze nawet po urodzeniu moznaby zabijac chore umysłów  dzieci, gdyz zaoszczedziloby im to cierpien w przyszlosci. Urodzeni się z mozgiem pedofila, czy przestępcy na pewno nie zapewni takiemu dziecku pelni zycia i jest ewidentna oznaka choroby umysłowej.
Drugie wazne pytanie, które się nasuwa to czy jeśli już wiemy ze zachowanie człowieka wynika z wad mozgu, to czy możemy przyjąć ze człowiek jest istota posiadajaca „wolna wole” . Jeśli nie to musimy odejść od karania pedofili i przestępców, a musimy zaczac ich leczyc. W Tym przypadku obowiązkowo. Tylko czy leczenie nalezy zaczac dopiero w chwili popełnienia przestepstwa , czy już w momencie wykrycia wady mozgu. Myslac racjonalnie należałoby zaczac leczyc już w chwili wykrycia wady mozgu, czyli być moze juz w okresie dziecięcym.
Kolejne pytanie które warto zadac to pytanie o podmiotowsc jednostki w stosunku do spoleczenstwa i jej odpowiedzialność za swoje czyny. Czy mamy prawo likwidowac ludzi w ich  zyciu plodowym z powodu tego ze będą pedofilami i czy mamy prawo ubezwłasnowolni potencjalnych przestępców jeszcze przez dokonaniem przestępstwa.
 
 
Lubię to! Skomentuj12 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale