Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
90 obserwujących
2381 notek
2230k odsłon
  44   0

Odwazny Skrzypczak mowiac prawde zaryzykowal stanowisko.

 

„Skrzypczak, dowódca Wojsk Lądowych, skrytykował ostatnio biurokratyczne procedury zakupów sprzętu dla wojska. W wywiadzie dla "Dziennika" powiedział, że gdyby żołnierze byli lepiej wyposażeni - dysponowali np. bezpilotowymi środkami rozpoznania większego zasięgu - być może udałoby się uniknąć ostatnio śmierci polskiego oficera w bitwie z afgańskimi Talibami.” Zrodlo tutaj
Migalski , Semka , Janke , właściwie wszyscy pisza ze krok generala zasługuje na dymisje., ze w demokracji, ze cywilna kontrola nad armia.
A większość to zabobony. Jak demokracja, kto kontroluje armie. Polska demokracje w ktorej ucisku trzymaj nas gangi polityczne  nazywa się fasadowa, tak niby demokracja. Wiec przeciwko jakim regulom nibydemokracji wystąpił Skrzypczak. Przeciez nie jestesmy normalna rozwnietej demokracja w ktorej wladza wykonawcza , a co za tym idzie kontrola nad armia jest wybierana. Przeciez premierem może być kazdy, kogo ustanowia w zakulisowych rozmowach. W USA armie kontroluje społeczeństwo poprzez demokratycznie wybrana wladze wykonawcza, czyli prezydenta.
W USA Kongres dzieki rozwinietej instytucji komisji śledczych i ich szerokim uprawnieniom na bieżąco kontroluja co się dziej w armii. No ale trudno porównywać ludzi wybranych w okregach jednomandatowych ,  jednoturowych w USA   z nominantami gangow politycznych w Polsce. Wiec kto ma w Polsce kontrolowac armie .  
Chore panstwo, w którym oligarchia polityczna pozbawiona jest prawie calkowicie kontroli społecznej, slynna demokracja fasadowa, w ktorej zmarginalizowano instytucje referendum bedzie opierając się na zabobonach chcialo stłumić możliwość informowania  spoleczenstwa o patologiach niby demokracji polskiej.
Czy Kuklinski był zdrajca decydując się na ujawnienie patologi niedemokratycznego systemu. Czy Skrzypczak postąpił niehonorowo ujawniając patologie  oligarchicznego systemu.
Kto nas miał poinformowac o patologiach w zaopatrzeniu armii
„w “Dzienniku” Sławomir Petelicki, twórca i były szef Grom zarzuca ministrowi Klichowi kłamstwo. “Generał Skrzypczak otwarcie oskarża MON i sztab generalny. (…) Niestety muszę zarzucić ministrowi Bogdanowi Klichowi kłamstwo. (…) Generał Skrzypczak od dawna sygnalizował, że w wojsku dzieje się źle. Już dwa lata temu składał pismo w sprawie bezzałogowych samolotów. Pół roku temu pisał natomiast w sprawie śmigłowców MI-17, które są nieuzbrojone. To jest po prostu skandal, że w tej chwili minister Klich w taki sposób wypowiada się o swoim generale, o dowódcy Wojsk Lądowych. I znaczy to tylko tyle, ze minister opowiedział się po stronie betonu wojskowego” – uważa Petelicki.  Zrodlo tutaj
Kaczynski powinien wziasc strone zaniedbanych żołnierzy przeciw oligarchi politycznej kontrolującej przeplyw informacji. Pownien wziasc strone odważnego dowodcy.
Bo jakie będzie morale armii ,  „“Przed wyjazdem na miejsce żołnierze muszą robić ogromne zakupy na własny koszt. Im wszystkiego brakuje. Są niedoposażeni. Mój mąż na własny koszt kupował dodatkowe magazynki, celowniki, gogle antyodłamkowe, a nawet kamizelkę kuloodporną. Sam musiał sobie także kupić kalkulator, który pomagał mu w przeliczaniu współrzędnych na mapie” – mówi. Pani Natalia Ambrozińska twierdzi, że jej mężowi w bazie stacjonującemu w bazie Vulcan brakowało jedzenia. “Mój mąż zawsze się cieszył, gdy mógł pojechać do Ghazni, bo tam mógł się spokojnie najeść” – opowiada.” Zrodlo tutaj
Niedozywienie, niuzbrojeni żołnierze. Jakimi kanaliami musza by ci oficerowie , którzy  licząc dietki biernie przyglądają się jak ich żołnierze gina z takich powodow.
Nalezaloby się raczej zastanowic , czy oficerowie  tolerujący korupcje,braki w wyekwipowaniu i uzbrojeniu żołnierzy w misjach  bojowych nie powinni być  degradowani i usuwani z wojska.
Ale nie. Zabobonnicy chce wyrzucic , Tych, odważnych , a zostawic  kunktatorow i służalców, którzy raczej nie zbuduja dumnej polskiej armii .
Już starozytny chinski stateg Sun Tzu powiedział. Bardzo wazne jest aby we wrogim kraju ludzi odważnych i szlachetnych doprowadzac do upadku a kanlie i szumowiny wynosic na piedestal.
Jeśli przez tak dlugi czas informacja o tych patologiach nie dotarla do opini publicznej to już jest skandalem i należałoby się zastanowic kto nie dopuszczal do ujawnienia  tych faktow.
Nie dajmy się ogłupić. Musimy jako spoleczenstwo wiedziec co się dzieje w armii.    
 
     
Lubię to! Skomentuj2 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale