Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
89 obserwujących
2381 notek
2219k odsłon
  122   0

Berlusconi. Powszechne wybory sedziow i premiera.

 

„Silvio Berlusconi chce wprowadzić we Włoszech bezpośrednie wybory premiera. - Po co wyłaniać szefa rządu w partyjnych negocjacjach?”.... Bezpośrednie wybory premiera to pomysł bardzo popularny we Włoszech, gdzie politycybez względu na swe barwy partyjne uchodzą za złowrogą i żądną zysków kastę duszącą państwo, a wielu zwykłych obywateli żyje w poczuciu, że zakulisowe układy partyjne odbierają im realny wpływ na władzę.”....” musi bić się o dobro kraju z mafią zawodowych politykierów”...”, aby i nominacje sędziów zatwierdzać w bezpośrednich wyborach.”....” Nowelizacja ustawy zasadniczej przez parlament zajęłaby co najmniej rok, lecz można nieco przyspieszyć tę procedurę przez odwołanie się do referendum. Berlusconi jest jednym z najpopularniejszych polityków we Włoszech, a jego rząd cieszy się poparciem ok. 50 proc. ankietowanych i niewykluczone, że wygrałby w cuglach referendum konstytucyjne. Calosc tutaj
O co chodzi Berlusconiemu. O to aby to Wlosi a nie skorumpowane gangi partyjne, czy mafia zawodowych politykow decydowali o wyborze wladzy wykonawczej.
Czy gdyby zamiast Wlochy napisac Polska to cos by zmienilo . Nie. Najlepszym przykladem cmentarne kosnuktacje ustawodawcze  czlowieka  z „ grupy Tuska”.  Czy patologie  wloskie to rowniez patologie polskie.  Dlaczego „  mafią zawodowych politykierów”.. z Tuskiem , Napieralskim, Pawlakiem  na czele jest tak przeciwna wzmocnieniu wladzy wykonawczej poprzez nadanie jej madatu demokratycznego wyboru przez narod. Dlaczego Tusk i reszt robi wszystki aby dzialac na niekorzysc panstwa Polskiego i Narodu Polskiego .  Czyzby Berlusconi mial racje  czy mozemy mowic ze jest to spisek Tuska , Napieralskeigo , Pawlaka / kaczynski w odroznieniu od nich chce wzmocnienia wladzy demokratycznie wybieranego prezydenta / przeciwko oddaniu demokratycznej wladzy w rece spoelczenstwa ?
Komu Tusk ,Napieralski i Pawlak odbiera wladze  „zakulisowe układy partyjne odbierają im realny wpływ na władzę”.Oczywiscie Polakom, czy mozna mowic o spisku mafi zawodowych politykierow przeciwko nam
Najpierw nalezy sie zastanowi c czy jest wola narodu aby przejac wladze wyboru wkadzy wykonawczej z rak politykierow. Wystarczy popatrzec na sondaze poparcia dla okregow jednomadatowycy , wyboru bezposredniego prezydenta, oddania mu pelni wladzy wykonawczej.  
Gudzowaty, polski przedsiebiorca wola  „ Rzad Tuska przed Sad „ ..” "Trzeba jak najszybciej znaleźć prokuratora i dać ich pod trybunał" - mówi w TVN24 Aleksander Gudzowaty o rządzie Donalda Tuska.”..."To, co robi ta ekipa, szkodzi Polsce. To jest szwindel, to narusza interes gospodarki polskiej i Polaków" - mówi bez ogródek Aleksander Gudzowaty.”..zrodlo tutaj
Rzad chce pozbawic udzialow Gudzowatego i oddac polowe Rosjanom. Abstrahujac od legalnosci dzialn Tuska w tym zakresie warto zadac sobie pytanie. Dlaczego Tusk chce oddac polowe udzialow Rosjanom. Prezciez Gudzowaty sluszni eargumentuje ze teraz stron polska. Rzad plus Gudzowaty maja 52 procent. Dlaczego Tusk niedoprowadza do tego aby panstwo polskie kontrolowalo 52 procent .Dlaczego Tusk ni eprezjmie calosci udzialow Gudzowatego tylko wspanialomyslnie rezygnuje z przewagi polskiej i oddaj e Rosjanom faktyczna kontrole.
Dlaczego za takie transakcje ma odpowidac Tusk , majacy demokratycznego bezposredniego  mandatu do rzadzenia. 
Czy w Polsce nikt nie dostrzaga patologi w wylanianiu szefa rzadu w partyjnych negocjacjach . Wcale tak nie jest.
Jest projekt Rzecznika Praw Obywatelskich „W tej wersji Prezydent stałby na czele rządu. Kadencja prezydenta byłaby skrócona do czterech lat, by współgrała z kadencją parlamentu. Ten byłby jednoizbowy, składałby się z 300 posłów i sprawował władzę ustawodawczą oraz funkcje kontrolne i kreacyjne. Podobnie jak poprzednie, także ten projekt zakłada usprawnienie i „uszczelnienie” procedury legislacyjnej. Inicjatywa ustawodawcza przysługiwałaby wyłącznie rządowi oraz grupie 100 tys. obywateli. Poprawki zgłaszać mógłby rząd lub grupa co najmniej pięciu posłów. Procedura kończyłaby się w Sejmie – podpisaniem ustawy przez Marszałka i ogłoszeniem w Dzienniku Ustaw. „ zrodlo propozycji tutaj
Warto zwrocic uwage na jeszce jedne pomysl Berlusconiego. W swietle afery Olewnika,usluznosci systemu sprawiedliowsci w stosunku do klasy politycznej, nieudolnosci , selekcji negatywnej , mierny ,bierny ale wierny pomysl Berlusconiego aby oddac demokratyczna wladze na wymiarem sprawiedliwosci w rece spoelczenstwa jest nad wyraz sluszny. Berlusconi proponu e „aby i nominacje sędziów zatwierdzać w bezpośrednich wyborach”..  Dlaczego korporacyjne srodowisko wymiarusprawiedliwosci woli aby bylo mianowane przez „złowrogą i żądną zysków kastę duszącą państwo” a nie przez obywateli. Czy sedziom jest blizej do „mafii zawodowych politykierów ,czy  do zwyklych Wlochow i Polakow.
Walka z zabobonami , ktorymi zdegenerowana klasa polityczna karmi spoleczenstwo jest bardzo istotna.
Jednym z takich zabobonow jest niezliwosc wyboru sedziow i prokuratorow w wyborach powszechnych. Te zabobony politycznych wiedzm padaja. Czego spodziewaja sie analitycy. Otoz tego ze Berlusconi ze swoimi pomyslami  demokrartycznego wyboruwladzy wykonawczej oraz demokratycznej kontroli wyboru sedziow „niewykluczone, że wygrałby w cuglach referendum konstytucyjne „ .
Jesli Berlusconi zwyciezy to bedzie to rowniez zwyciestwo dla Polakow. Pokaze  nam sciezke , ktora idac zepchniemy do przepasci politycznej mocodawcow roznych cmentarnych negocjatorow.
Czy nie jest rzecza symboliczna, ze klasa polityczna prawo , ktoremu podlegamy w polsce negocjuje  na cmentarzach.  
 
Linki do wypowiedzi Tuska ,Sikorskiego ,Putina , Rokity,Brzezinskiego, Krasnodebskiego, Dudka, Staniszkis Kaczynskiego „ Stronnictwo Pruskie i Jagiellonski”  
 
 
Lubię to! Skomentuj2 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale