Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
89 obserwujących
2381 notek
2217k odsłon
  128   0

Artur Górski o usunięciu Kaczyńskiego z szefowania PiS.

Artur Górski „W wyborach prezydenckich, samorządowych i parlamentarnych powinien nas poprowadzić Kaczyński – mówi poseł Artur Górski. Ale zaznacza też: – Oczywiście, jeżeli PiS przegra te batalie, to sprawa przywództwa w partii będzie sprawą otwartą.”…
„Grupa posłów PiS tworzy wewnątrz PiS frakcję o roboczej nazwie „reformatorzy” – dowiedziała się „Rz””…” Na najbliższym kongresie partii pojawi się wniosek o odwołanie prezesa Jarosława Kaczyńskiego – ustaliła „Rz””… Okazją do zmian ma być planowany na wiosnę krajowy kongres PiS. – Złożymy na nim wniosek o to, by Jarosław Kaczyński przyjął funkcję honorowego prezesa, politycznego mentora, ale zrezygnował z bezpośredniego kierowania partią – wyjawia inny polityk PiS.”…” Po porażce w partii będą trzy ośrodki władzy: spin doktorzy, zakon PC i ludzie Ziobry, każdy ciągnący w swoją stronę. Wtedy będzie za późno, nic się nie uratuje – mówi jeden z członków nowej frakcji.”…. źródło tutaj
Reformatorzy  chcą usunąć  Kaczyńskiego z funkcji prezesa PiS u . PiS staje się karykaturą UPR , w którym od „wieków” próbowano zrobić to samo. Uhonorować Korwina Mikke i zarazem odsunąć  go od władzy.
Jakie są tego powody. Dlaczego reformatorzy chcą zmienić przywódcę. Czy proponują jakieś zmiany organizacyjne ,a może jakąś zmianę programu. Nie . Z tekstu w Rzeczpospolitej wynika , że chodzi o ordynarną walkę o władzę . Prawdopodobnie Reformatorom grozi wycięcie z list w wyborach parlamentarnych. Chcą jak to się ładnie mówi zlikwidować wpływy wiodących koterii takich jak koteria spin doktorów , czy Zakonu PC. Czyżby dotychczasowe koterie chciały rzeczywiście wyciąć z list wyborczych Reformatorów. To jedyna rozsądna odpowiedź. Przecież nie proponują zmian programowych . Ani zmian procedur wewnątrz partyjnych.
Mogliby przecież zaproponować demokratyczna procedurę prawyborów przy ustalaniu list kandydatów. W całej tej akcji chodzi jednak o to aby jedną koterie kontrolująca ustalanie list wyborczych zastąpić innym gangiem politycznym.
System wyborczy proporcjonalny w swoich skutkach ma analogie ze swatem zwierzęcym. Chodzi o stada szympansów. Otóż o władze  w stadzie walczą grupy , coś w rodzaju naszych gangów politycznych kontrolujących partie. Taka szympansia grupa ma swego lidera, tak zwanego samca alfa. / Żakowski również dostrzegł  to podobieństwo miedzy małpami i ludźmi i nazwał Michnika samcem alfa polskiej polityki /  .Grupy takie walczą o władzę nad stadem czy partia. Nie ważne czy chodzi małpy czy polityków . Zasada zdobywani władzy  w stadzie typu Platforma czy PiS jest taka sama.
 W systemie jednomandatowym nie ma już tak jaskrawego podobieństwa  w metodach zdobywania władzy miedzy  ludźmi i małpami.    
Linki do wypowiedzi Tuska ,Sikorskiego ,Putina , Rokity,Brzezinskiego, Krasnodebskiego, Dudka, Staniszkis Kaczynskiego  „Stronnictwo Pruskie i Jagiellonskie”                      
      
Lubię to! Skomentuj6 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale